| GeXz a întrebat:

Am o intrebare putin mai "proasta".

Am facut "dragoste/sex" cu partenera mea si am folosit prezervativul invers in al 2lea act sexual "Mi-am dat seama ca l-am pus invers in momentul in care deja l-am pus pe "varf/cap" si am zis ca. daca il pun invers probabil fac o gafa mai mare deoarece deja atinsesem cu varful" Cert e ca dupa primul act m-am sters de tot lichidul care il aveam eram uscat, nu mai exista lichid, iar actul-gafa cu prezervativul invers s-a petrecut dupa 10 minute de la primul act si eram uscat cand l-am pus.

Am verificat prezervativul daca e spart sau altceva, nu avea nimic. am pus apa in el pentru a vedea.

Exista vreo sansa ca prietena mea sa ramana insarcinata?

Va rog, raspunsuri serioase sunt cam panicat. Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti fi linistit deoarece chiar cu acea gafa sperma nu a ajuns in vagin.De asemenea pentru a se instala o sarcina partenera trebuia sa fie in perioada fertila sau la ovulatie. Daca aceste doua conditii obligatorii nu sunt intrunite adica intalnirea unui ovul viabil concomitent cu spermatozoizii din sperma, atunci nu se poate produce fecundatia deci nici realizarea unei sarcini. Nici teoretic dar nici practic nu exista posibilitatea unei sarcini. Puteti fi foarte linistiti din aceasta privinta.

2 răspunsuri:
| qMoonShine a răspuns:

Eu nu cred ca exista.Nu stiu, habar n-am. Test de sarcina neaparat si pastila de a doua zi... Ca sa nu risti nimic.Eu zic sa faci cum iti zic eu, mereu dau sfaturi foarte bunebatting eyelashes.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru qMoonShine):

Ai dat cel mai imbecil sfat posibil in acest caz.In acest moment nu se poate face niciun fel de test de sarcina deci prima prostie debitata. Pastila de a doua zi se administreaza doar cand medicul ginecolog constata ca sarcina nu mai poate fi evitata. Deci asta este a 2-a prostie si mai mare care poate fi data doar de cineva complet in afara de problematica asta. Te sfatuiesc ca alta data sa dai sfaturi dupa ce vei invata despre procreere.