| Anonimous023 a întrebat:

Salutare!
Am si eu o intrebare.
Inainte de stop, am facut dragoste cu prietenul meu si am o nelamurire. A pus prezervativul invers si a fost cam jenant, adica nu era neted, dar acesta spune ca a venit lichidul preseminal(a durat putin actul, nici 5 minute). Dupa am verificat prezervativul daca e spart sau ceva, am pus apa in el si nu era spart, nimic.
Dupa asta, am mers si mi-am facut un dus si a inceput sa-mi curga un lichid ce se intinde si avea o culoarea transparenta. Sunt foarte speriata.
Este vreun risc?
As dori raspunsuri serioase.
Raspunsurile jignitoare sau amuzante nu le voi lua in considerare.
Dau funda

Răspuns Câştigător
| alexandraionela1234 a răspuns:

Daca ai făcut-o înainte de stop sunt șanse extrem de mici sa fii însărcinată. Eu o făceam înainte de stop si fara prezervativ, si nu se întâmpla nimic. Iar acel lichid este din cauza ca trebuie sa iti vina, e normal, plus ca ai făcut si sex, te-ai excitat. Stai liniștita, nu esti însărcinată

2 răspunsuri:
| Goete a răspuns:

Pentru nici 5 minute... merita?
Prezervativ invers, de asta n-am mai auzit

| Together a răspuns:

Inainte de stop e perioada in care esti cel mai putin fertila. Nu ai cum sa ramai insarcinata, chiar daca isi da drumul in tine.

Ar fi bine sa invete cum se pune prezervativul, sa nu faca greseala asta cand esti fertila.