| razvanboss12 a întrebat:

Salut, am o mare dilema, o cunosc pe o fata, suntem prieteni buni.Am inceput sa ma indragostesc de ea, de aproape 1 an.Am vorbit cu ea, am fost cu ea in parc si aseara i-am zis tot ce simt pentru ea si daca vrea sa ramanem doar prieteni, ea mi-a zis ca nu stie, nu s-a gandit si ca o mai preseaza doi sa fie cu ei deci deocamdata prieteni. Eu o iubesc foarte mult si nu vreau sa fiu doar prietenu cu ea, am complimentato, i-am scris o poezie...

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Tu ai facut tot ce era posibil sa-ti pledezi cauza,acum ramane sa hotarasca fata.
N-o sa-ti fie usor sa astepti si incertitudinea o sa-ti dea multa bataie de cap,dar pastreaza-ti optimismul si... spera,poate esti chiar tu norocosul.
Oricum,indiferent ce se va intampla, oricat ar trebui sa astepti, nu-ti schimba comportamentul frumos fata de ea, fetele sunt sensibile la asemenea amanunte, deci ai grija!
Bafta sa ai!

6 răspunsuri:
| shadow72 a răspuns:

1.asta nu este o intrebare
2.las-o sa decida singura, probabil ai speriat-o

| neutrino a răspuns:

Probabil ca si ce-i doi o iubesc, si ei au "complimentato" si i-au scris nu numai poezii. Si in dragoste exista concurenta si va castiga cel mai bun.

| Cristiann25 a răspuns:

Esti Eminescu?
Lasand gluma la o parte tu ai facut tot ce puteai face acum trebuie sa o lasi sa se gandeasca pe cine o sa aleaga.
Salut!

| BlackOldSun a răspuns:

Gresit! pai ma tu te-ai oferit asa usor ca pe tava ca un catelus care asculta de stapan de fiecare data! tu nici macar nu ai facut-o sa simta ceva pentru tine! trebuie sa devii o provovare pentru ea nu un lovebale looser! deci te-a bagat la categoria doar prieteni greu de iesit de acolo dar nu imposibil! iti recomand sa iti faci o viata si sa cauti in alta parte! limitele sunt singurele care tu ti le impui! fara scuze!

| Lio?e?? a răspuns:

Eu cred ca e un mod subtil si politicos de a-ti spune ca nu vrea sa fiti impreuna.

| Pauulaa a răspuns:

Cat de draguuut! happy