| Enake a întrebat:

Am o problema sa zic asa.Haideti sa trec direct la subiect.
Este o fata pe care o cunosc de aproape 5 ani, adica de cand ne-am cunoscut.Noi 2 suntem ca fratii, si de fapt chiar asa ne zicem uneori.Ne spunem toate secretele, fara retineri etc.Treaba este asa.Eu o iubesc pe ea mult ca o sora, si ea pe mine ca un frate, dar...eu am inceput sa simt ceva pentru ea.Adica a inceput sa imi placa de ea.E normal? Daca vad ca un baiat se da la ea sau ceva sunt gelos,de ce sunt gelos? Cel mai bun prieten al meu a vorbit cu ea,si ea i-a spus ca si ei ii place putin de mine,dar i-ar fi ciudat sa imi zica si ca ar fi ciudat daca noi am forma un cuplu sau ceva gen, ca ea vrea sa ramanem in continuare cei mai buni prieteni, cea mai buna sora si frate.Treaba sta cum am zis,mie a inceput chiar sa imi placa de ea,cum am spus, nu stiu de ce sunt gelos cand o vad cu un baiat...ce se intampla? Vreau si eu sfaturi cu ce ar trebui sa facu sau, intelegeti voi!

3 răspunsuri:
| AndradaE a răspuns:

Eu spun, cum sunteti asa deschisi unul cu altul, sa vorbesti despre asta cu ea. Nu e un impediment ca sunteti cei mai buni prieteni, din contra: de aici ies cele mai frumoase relatii. Serios ca ar trebui sa dai o sansa relatiei in directia asta. happy

| Enake explică:

Am uitat sa mai zic:Eu i-am spus ca o plac, insa ea a spus ca e normal ca unui baiat sa ii placa de o fata si parca atat si dupa a schimbat subiectu. Oricum, astept parerei!

| asdfcffcvgvv123 a răspuns (pentru Enake):

E ciudat, adica si eu am un prieten baiat pe care il consider ca un frate mai exact ca o prietena buna si barfim si radem, dar daca mi.ar cere sa stau cu el nu as accepta pentru ca nu mi.l pot imagina in postura asta fata de mine. Adica sa, ti spun st fata, noi suntem ciudate laughing))).