| Mustache a întrebat:

Am o mare problema si as vrea un raspuns cat mai urgent.
Ieri seara am cazut cu bicicleta si m-am lovit la sold(ieri nu m-a durut foarte tare si mult). Acum a inceput sa ma doara in continu, iar parintii mei sunt plecati;
Ce pot face sa imi mai alin durerea pana ajung acasa, ca nu mai suport
Va rog un raspuns cat mai repede; funda... scuze categoria dar e mai citita

7 răspunsuri:
| Angelique a răspuns:

Ar trebui sa-ti pui o crema care sa-ti alinte durerea, dar cel mai indicat ar fi sa mergi la medic!winking

| BAIATUL a răspuns:

Depinde in ce fel ai cazut ca poate te-ai lovit rau si nu poti face nimic doar sa stai linistit in pat sa incerci eventual sa dormi. Daca nu ai cazut rau este doar ceva temporar si o sa treaca in 2-3 zile.

| BluDesign a răspuns:

Pune niste gheata unde te doare sau Lioton gel.
salut!

| whispersinthedark a răspuns:

Ia un Algocalmin happy

| whispersinthedark a răspuns:

Ia un Algocalmin ...si cand vin parintiii tai sa te duci de urgenta la medic. happy Sanatate!

| BlueBird05 a răspuns:

Prima data trebuie sa speli rana(daca s-a facut)si sa te dai cu ceva crema sau spray sau sa pui o compresa cu apa rece, sper ca ti-am fost de folos!

Era bine daca ne ziceam daca esti vanat sau nu etc., pai daca te doare chiar asa de tare si parintii tai sunt plecati ia-o pe bunica de mana si du-te la Spital, poate e ceva grav. poate nu.
Off : Ce treaba are cu "Dragoste si Sex".