| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o mare problema si sper sa gasesc rezolvarea prin raspunsurile voastre
Am 16 ani si am o problema de ceva timp mi-am pierdut de tot increderea in mine, este un tip care nu stiu ce are cu mine si ma enerveaza din perspectiva abilitatilor eu il pot bate, dar nu stiu de ce parca a bagat frica in mine, nu mai am incredere in mine, nu exista vorba pe cale amiabila cu el sau chestii de genu fiindca e mult prea prost, daca l-as bate nu ar avea ce sa-mi faca deoarece nu are pe cine chema chiar din contra am mult mai multi prieteni care ar putea sa il bata, Ce ar trebui sa fac sa imi recapat increderea in mine si sa prind din nou curaj in fortele proprii? Dau funda

8 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Cel mai bine e sa il ignori! Violenta nu aduce nimic bun, numai incompetentii se folosesc de ea, oamenii destepti isi folosesc mintea!

| Oana92 a răspuns:

Si ma rog de ce ar veni? Asa din senin? Pentru ca eu una nu provoc la asa ceva... Si oricum nu as avea ce sa ii fac. Ce putere as avea eu in comparatie cu un barbat?

| e7d7n7 a răspuns (pentru Oana92):

Da,aşa din senin, se mai întâmplă.
Păi ăsta ce a pus întrebarea e băiat, nu fată, din perspectiva lui vedem lucrurile.

| sayWhaaat a răspuns:

Mi s-a intamplat si mie cu unu' chestia asta, sunt doua moduri sa scapi de el, nu stiu care e mai buna, si care va functiona la tine.
1. Il poti trata cu indiferenta maxima cu care poate fi tratata o persoana, si cand se baga singur in seama sa-i dai niste replice smechere, taioase, dar trebuie sa ai si 'vorbele la tine' pentru asta.
2. Pune pe cineva sa-i scoata fitele din cap, asta cred ca e cea mai rapida si eficienta cale, la varsta ta nu ar trebui sa ai probleme d-astea, ai altele, gagici, trebuie' sa te pui cu burta pe carte ca vine bacu' maine poimaine.
Nu stiu, te sfatuiesc sa alegi a doua varianta.
Bafta! happy

| OodanteoO a răspuns:

Ii tragi una din,, fundu gradini'' ca sa nu mai bage el spaima in oameni si daca comenteaza ii mai dai o bucata cu piciorul direct in mecla sa vezi ce te respecta atunmci, o sa iti pupe mana si *** pe strada daca te mai vede

| NoBodyByMe a răspuns:

Daca tu la 16 ani gasesti solutie sa bati pe cineva, fata fiind, care "te enerveaza"...gandesti foarte prost! ar trebui sa fi mai matura de atat si sa gasesti solutii reale!

| sakki a răspuns:

Vreau sa demonstrez si eu ceva ca asa cu prietenii e mai aiurea!

| sakki a răspuns:

Is baiat ma esti idiot?