| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica nelamurire si sper ca ma puteti ajuta. In februarie am facut ultima data dragoste cu iubita mea, mai exact pe 22. De atunci nu am mai facut nimic din diferite cauze dar asta nu conteaza. Ei pe 7 martie i-a venit ciclul. Tin sa spun ca i-a venit la timp, a tinut normal și a fost totul ok. Acum 2 zile ar fi trebuit sa ii vina dar tot nu i-a venit. Sex am facut de fiecare data protejat si am verificat prezervativele ca sa fiu sigur de fiecare data. Ma gandesc ca o sarcina este improbabil sa fie, dar vreau sa aud si parerile voastre. Sunt destul de paranoic in general. Deci, care ar putea fi cauza intarzierii ciclului?

Răspuns Câştigător
| gi4284 a răspuns:

Probabil este doar o întârziere. având în vedere ca ai fost precaut...Nu te mai panica aiurea.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Iepurașul de Paște, desigur!

| HazelEyes77 a răspuns:

Intarzierea menstruatiei n are legatura cu sarcina are cu totul alte cauze gen dereglare hormonala, stres etc.

| AlexSalling a răspuns:

Este o intarziere, este ceva asa de normal, se poate intampla la orice varsta. Nu te mai speria.

| Mandreiv a răspuns:

Cred ca sarcina ar fi ultima pe lista motivelor pentru care prietenei tale ii intarzie ciclul. Merge in continuare cu contraceptiile si nu prea ai mai avea motive sa te ingrijorezi