| ADELINA_4904 a întrebat:

In data de 5 februarie mi-a venit ciclul menstrual, m-a tinut foarte mult.Acum trebuia sa imi vina cel tarziu pana pe 12 martie dupa calculul menstruatiei, mentionez ca alaptez. Din 5 februarie pana acum nu am facut sex, dar inainte de 5 februarie am facut si sex neprotejat, e posibil sa-mi fi venit ciclul peste sarcina? Mi-am facut 2 teste amandoua au iesit negativ.Pe 12 februarie am avut febra de 40 de grade are vreo legatura cu intarzierea ciclului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Diddy a răspuns:

Nu, nu are. Pur si simplu ai un ciclu neregulat.
Ciclul menstrual regulat inseamna o perioada situata intre 26-32 de zile, dar care la fiecare fata ramane constanta de la o luna la alta. Se considera normale limite ale ciclului intre 20 si 35 de zile cu conditia constantei de la o luna la alta. S-a observat ca durata ciclului menstrual poate sa scada cu inaintare in varsta si ca e normal ca la o fata de 15 ani acesta sa fie de 35 de zile iar cand ar ajunge la de 35 de ani sa aiba de exemplu 28 de zile. Dar aceasta nu e o regula ci doar o varianta considerata normala.

| iubita2552 a răspuns:

Caty ani ai? nu cred ca are nicio leg

| ADELINA_4904 explică:

Am 23 ani

| ADELINA_4904 explică:

Am 23 ani peste 3 zile

| ADELINA_4904 explică:

Nu imi mai raspunde nimeni? Ce pare aveti? ciclu meu intr-adevar este neregulat imi vine uneori la 33, 35, 28 de zile.Au trecut 36 de zile.Este posibil sa fiu insarcinata?