| Blice a întrebat:

Salut.

Am o nelămurire atunci când faci pentru prima dată sex. Atunci când cei doi parteneri sunt virgini, când se foloseşte prezervativul? După ce amândoi s-au dezvirginat sau înainte să se fi produs penetrarea? Aştept răspunsurile, mulţumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care baiatul este virgin se recomanda ca INTOTDEAUNA dezvirginarea sa fie facuta incepand cu prima clipa si intotdeauna doar cu folosirea unei metode de protectie cum ar fi prezervativul sau ovule/creme spermigene deoarece prin folosirea acestor produse se asigura lubrefierea corespunzatoare a vaginului precum si protectia contra unei sarcini nedorite in cazul in care fata este in perioada fertila. Aceasta recomandare este facuta in baza studiilor prin care s-a constatat ca aproape in toate cazurile de dezvirginare, un baiat/barbat virgin, in general nu va reusi sa-si controleze ejacularea.

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nicio penetrare nu se face fara prezervativ... asta daca nu vreti un copil din prima incercare

| Emilian65 a răspuns:

Prezervativul se foloseste inca de la inceperea actului sexual.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe tot parcursul actului sexual.
Safe.

| ychigo a răspuns:

Dacă vrei sa fi sigur ca nu rămâne însărcinată il pui înainte de penetrare. Sa nu penetrezi cu toată forța atunci când ai prezervativul pus e cel mai posibil moment sa se rupă. Succes!

| Allexandra112 a răspuns:

Cum doresti tu, parerea mea este sa il folosesti mereu, nici o data nu stii ce se poate intampla!