| Georgemy2 a întrebat:

Salut, am o prietena de aproape doua săptămâni, totul merge bine, dar ramanem fara subiecte de discuție. Ea ii genu care vrea să-i spui mereu ceva nou, eu n-o cunosc prea bine si nu stiu ce subiecte as putea aborda. Aveți vreo idee? Fara "iti plac câinii?"

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nu sti multe despre ea ce sens are sa stai cu ea? mai ai cauta ceva sau te-ai schimba si tu

| corbulalbrosu a răspuns:

Puteti discuta despre cele mai simple intamplari petrecute in viata voastra, despre un film sau spectacol vizionat la TV. Despre hobbyurile voastre sau despre visele voastre de viitor.La fel de bine despre sport sau ati putea sa va petreceti timpul dandu-va cu rolele sau bicicleta. Exact asa cum este zicala ca pofta vine mancand si in acest caz subiectele vor apare discutand si se vor dezvolta sau deriva una din alta.Vei zambi cand ai sa-ti dai seama ca ti-ai facut probleme degeaba deoarece de fapt este de simplu si foarte usor.

| neutrino a răspuns:

Intre doua intalniri citeste o carte pe care i-o povestesti la urmatoarea intalnire.

| LoveSleep a răspuns:

Fii mai indiferent, las-o și pe ea să se chinuie. Până la urmă, dacă vrei să meargă, ai nevoie de implicare din ambele părți.

| SkyPilot a răspuns:

Vorbeste despre ea. Ii va face placere, arata ca te interezeaza fata, iar tu gasesti subiecte noi de discutiesi afli si ce ati putea sa faceti impreuna.

| SergiuBoss11 a răspuns:

surpriseiti plac ratonii?

| peperonies a răspuns:

Ma in general trebuie sa o lasi pe ea sa vorbeasca si tu sa fii pregatit cu intrebari ajutatoare. acu daca aveti personalitatea unui cartof si a unei lubenite e normal sa nu aveti despre ce vorbi. ce sunt alea pasiuni, hobbyuri? aifoane tigari si manele.