| lucian69 a întrebat:

Salut, am o prietena de ceva timp si o iubesc enorm de mult, as face orice pentru ea, dar prima data era atasata de mine adica se vedea ca tine enorm de mult si ca ma iubeste la fel, nu zic ca acum nu ma iubeste, dar e schimbata si nu inteleg de ce, eu am mai avut relatii, dar ea este prima fata pe care o iubesc cu adevarat si simt asta. I-am zis de mai multe ori ca o iubesc. insa pare schimbata si nu inteleg de ce. Ce sa fac? De ce este asa? Cu ce am gresit? Va rog ajutati-ma nu stiu ce sa mai fac :'( Mentionez ca si ea imi zice ca ma iubeste, dar e schimbata, pare mai distantata fata de cum era inainte.

Răspuns Câştigător
| Clausd10 a răspuns:

Incearca sa discuti deschis cu ea, la prima vedere pare sa fie in tatonari cu altcineva. Poate inca nu e sigura ce va fi mai departe cu el sau ii e rusine sa iti spuna ca relatia voastra e gata sa se termine; ia initiativa si discuta cu ea, intreaba tot ce iti este neclar. Spune-i ca vezi o schimbare in comportamentul ei si nu intelegi de unde distantarea ei. Sa iti spuna sincer daca relatia voastra mai are sansa si ca mai bine sa iti spuna acum, ca vei intelege, vei suferi o perioada, dar in final iti va trece, decat sa o tina asa incordata si sa suferiti pe termen lung. Succes.

4 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

De ce nu o intrebi pe ea? Daca nu exista comunicare, nu exista nimic.
Poate s-a plictisit, nu stiu. Cel mai bine e sa vorbesti cu ea.

| Kitty a răspuns:

Mda, trebuie sa purtati o discutie despre...voi, in care sa o intrebi ce s-a intamplat, ce a intervenit, s-a indragostit de alt baiat, sau care este motivul pentru care se comporta asa. Vorbeste-i cu calm si intelegere si cred ca vei reusi sa o determini sa-ti marturiseasca care e adevarata problema si cum ai putea indrepta lucrurile(daca e vina ta).

| Sportfreak a răspuns:

Poate se gandeste daca te iubeste sau nu, sau nu vrea sa te raneasca... preia tu initiativa, nu astepta pana face ea primul pas, daca il face. Poate asteapta un semn ca sa-i arate ca tu chiar ti la ea... un cadou.o invitatie sau daca esti mai curajos poate chiar un sarut. Sper ca te-am ajutat big grin

| LittleShadow2112 a răspuns:

Poate te inseala