| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu daca viata asta mai are rost simt ca toti din jurul meu mau parasit ca nu ma iubeste, simt ca nici familia mea nu ma iubeste, m-am indragostit de un baiat care are prietena dar ma inteleg foarte bine si cu el si cu ea, dar o iubesc enorm, simt ca as muri dupa elAjutatim a ce sa fac? m-am lasat de tigari de o luana si am crezut ca va fi mai bine fara ei dar nu de cand nu ai fumezi simt ca mor in lumea astanu stiu cei cu mine dar nare rost nimic ajutati-ma cu ceva.ca nu mai suport si voi face ceva.

5 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Heiii, daca constantin777 ti-a spus ca ai nevoie de un psiholog, nu inseamna ca esti bolnava. Inseamna ca ai nevoie sa vorbesti cu cineva, care are mai multa exeprienta decat noi.
Dar, infine. Sfatul meu este sa nu mai gandesti asa de negativ. Cu toti am avut perioade in care credeam ca suntem singuri, ca nu ne iubeste nimeni, dar au fost niste idei si cand credeam ca o sa ne prabusim de tot a aparut un sprijin, care nici nu credeam ca exista. Cat despre parintii tai, crede-ma ei te iubesc, mai ales mama ta. Poate ca nu stiu ei sa iti arate, dar daca ar fi posibil si-ar da si viata pentru tine.
Si "problema" cu baiatul care il iubesti... daca vezi ca nu se poate sa fi cu el, mai bine nu iti irosi timpul gandindu-te la el. Trebuie sa te gandesti oare te-ar face intr-adevar fericita? Si pentru cat timp? Si in plus, nu e singurul baiat de pe planeta.

| lovelycristal a răspuns (pentru alina58):

Meri din suflet, mi-ai fost de folos:*:*

| alina58 a răspuns (pentru lovelycristal):

Nu ai de ce! Ma bucur ca te-am putut ajuta:*

| Constantin777 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa consulti un psiholog, o sa te ajute sa treci peste probleme, aici pe site nu vei gasi un raspuns folositor.

| lovelycristal a răspuns (pentru Constantin777):

App.nu vreau raspunsuri de gen ai nevoie de pshiholog si esti bolnava.ca eu am fost si sunt si acum o fata amuzanta si care stie sa rada.si prieteni mei cred ca sunt amuzanta.dar in inam mea sumt asta.si asta nu arat si zilele cand sunt cu ei.