| Mr97ScZ a întrebat:

Salut.Am o problema.am aflat pe net ca un barbat in fiecare dimineata trebuie sa se trezeasca cu penisul sculat,ca daca nu o are sculata inseamna ca este impotent.Ei bine,de cateva zile, penisul meu nu mai este in erectie cand ma trezesc.Am 16 ani.Problema asta o sa treaca sau e normal sa nu ti se scoale dimineata? M-am mai masturbat uneori, dar de o sapt am terminat cu asta.Atunci cand ma gandesc la femei goale sau le vad mi se scoala, doar cand ma trezesc dimineata nu se mai intampla asta.O sa treaca problema asta?
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MickeyEs a răspuns:

Categoric! Nu e neapărat să te trezeşti cu penisul în erecţie, mai ales după oboseală sau o noapte bună de somn. happy
Stai calm, ai abia 16 ani, nu există probleme. Se întâmplă des şi e un lucru normal. Fundă?

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat ai erectie inseamna ca nu esti impotent

| Oana92 a răspuns:

Lipsa erectiei matinale este semnul unor disfunctii neurologice care duce la disfunctii erectile. Este principalul semn care face diferenta intre cauzele medicale si cele psihice in problema disfunctiilor sexuale. Practic daca ai probleme de natura sexuala si nu ai erectie matinala trebuie sa mergi la neurolog, daca ai mergi la psiholog.

Oricum nu cred ca este cazul tau, tu te gandesti prea mult la asta si poate nici nu observi o erectie mai slaba.

| valentingb a răspuns:

In primul rand, impotent inseamna incapabil de a avea copii. Asta nu inseamna ca nu i se trezeste, ci ca materialul sau este limpede, sau mai exact,lichidul sau seminal contine spermatozoizi de proasta calitate. Femeia are in interiorul ei o serie de "hopuri" si lichide vascoase dispuse in forma asta \/,peste care spermatozoizii buni trec si ajung la ovul, spermatozoizii slabi insa incearca sa ocoleasca catre stanga sau dreapta,unde este un lichid vascos pe peretele vaginului, care are propietati spermicide, astfel sunt distrusi. In schimb, pe mijloc, este un lichid hranitor care ii mentine in viata pe cei buni.
Revenind la intrebare, se mai intampla, probabil te-ai masturbat exagerat, si acum va dura un pic pana capata din nou puteri, e mai somnoros. Cu timpul vei observa ca se va trezi inaintea ta daca ai o ora fixa la care te trezesti. Deci nu e nimic grav, stai linistit, doar da-i timp sa acumuleze din nou energia de care are nevoie saracu' laughing.
Sa nu te sperii daca peste 2-3 ani, atunci cand te gandesti la o fata, n-o sa se mai ridice la fel de repede, sau deloc. Acum ai o cantitate foarte mare de hormoni in organism, dar peste cativa ani nu vei mai avea nevoie, pentru ca vei ajunge la dimensiunile programate in codul tau genetic. Asa ca vei avea nevoie de ceva mai puternic, nu doar de o privire sau un gand.

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru valentingb):

Barbat impotent inseamna inapt pentru savarsirea actului sexual!
barbat infertil/steril inseamna ca este potent, poate intretine raporturi sexuale, dar nu poate procrea/avea copii!
happy

| valentingb a răspuns (pentru Bluebutterfly80):

Multumesc!

| Bluebutterfly80 a răspuns (pentru valentingb):

Cu placere happy

| aumih16 a răspuns:

Ceea ce tu nu intelegi este ca in organismul tau este ca o fabrica chiar daca tu te masturbezi si pierzi sperma nu-i nimic ca oricum sperma reapare si se formeaza din nou asa ca nu ai de ce sa iti faci griji sperma nu dispare pai daca ar disparea atunci nu ai mai putea gandi de exemplu! asa ca nu ai cum sa o pierzi deloc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Cât timp ai erecţie, nu eşti considerat impotent.
Te pup!

| zeulzamolxe666 a răspuns:

Problema va trece cand nu o sa te mai trezesti dimineata...adica vreau sa zic ca o sa te trezesti dupa amiaza.din cauza fusului orar si al topirii ghetarilor de la poli.

| Cocîrlăndosu a răspuns:

E grav! Dacă nu faci cort dimineaţa e e rău! Du-te urgent la vrajitoare să te descânte!

| andrei1993a a răspuns:

Nu mai e erecta dimineata ca ii dai prea mult in cap seara laughing)

| MDF a răspuns:

Nu trebuie sa te agiti...este normal.Adica odata la cateva zile este adecvat sa te trezesti cu o erectie, dar daca ai un sir de multe foarte multe in care nu o ai dimineata, este o problema...