| Anonimus9510 a întrebat:

Am o problema care nu imi da pace de cateva zile, de cand a venit
iubita mea pe la mine! Suntem majori avem 20 de ani si o relatie
ce pe parintii nostri ii cam incurca ca de auzi intai cariera!
Bun in ce cosnta problema : cand a fost pe la mine am gasit cateva momente zic eu
15 minute in care am ramas singuri timp in care ea mi-a facut-o apoi eu am inlaturat
**** dar nu stiu daca cu mana dreapta sau cu mana stanga am stat vreo 2 minute si am inceput
si eu sa *** pe ea cu mana dreapta! am bagat cateva secunde la care ea m-a intrebat daca
m-am spalat eu i-am raspuns ca nu
am plecat si m-am spalat dar sigur era degeaba! apoi toata seara
gandul mi-a stat numai acolo la cat de prost am fost
A doua zi ea imi da un mesaj in care imi zice ca a calculat pe aplicatii ciclul
si ca pe aplicatia care avea istoricul ei ovulatia era peste cateva zile iar pe telefon unde a introdus
doar ultima data ii dadea ca ovulatia a avut loc in ziua cu pricina! Acum e usor de inteles de ce s-a intamplat asta aplicatiile sunt setate cu 28 de zile random
dar la ea intotdeauna a variat intre 31-33 de zile! Stiu ca sanse sa fim parinti sunt chiar daca mici
dar sunt acum apare o belea!
Daca intr-adevar este insarcinata eu unul sunt pregatit psihic sa fiu tata dar ai mei si ai ei ne vor demola
din temelii(scuzati expresia)! Nu exista nicio intrebare ci doar astept sfaturi ce sa fac daca intr-adevar este asa cum am anticipat?
Cum le spun alor nostri?
Mi-a zis a doua zi seara ca o doare burta in dreapta jos asta sa fie un semn?
De cand s-a intamplat am nod in gat o stare generala proasta deoarece
nu stiu cum voi scapa si mai ales cu o voi scapa pe ea din mana alor ei dar si alor mei si nici unde ne vom duce daca fugim
Ce fac sa ma linistesc ca o stresez si pe ea?
Astept sfaturi bune si serioase! Multumesc o zi buna tuturor!

Răspuns Câştigător
| Abibina a răspuns:

Dragul meu, la 20 de ani ar trebui sa stii ca e aproape imposibil ca ea sa ramana gravida asa. Daca tu ai avut doar pe mana si ai mai si stat 2 minute in care banuiesc ca te-ai mai frecat de patura cand ti-ai schimbat pozitia sau asa, nu are ce sa se intample. Mai ales ca spermatozoizii nu rezista foarte mult "afara". Probabil erau deja inactivi pana sa apuci tu sa ii faci ei ceva. Am avut si eu griji din astea mai demult. N-am patit absolut nimic, crede-ma. Imi dadusem si eu enspe mii de filme. Ce simte ea, e efectul placebo. Ca tot la asta se gandeste si atunci i se pare ca simte chestii. Dar hai, revino-ti. Ai si tu o varsta. Fii mai atent data viitoare ca sa va scapati de panica asta inutila.

| Anonimus9510 explică (pentru Abibina):

Tocmai asta "e aproape imposibil" ma omoara aproape dar avand in vedere ca eu imi doresc un minion nu m-ar deranja dar repet cred ca ai nostri ne vor face viata un calvar

7 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Un pic de neatentie din partea ta, te face sa suferi enorm. Daca va fi sa fie insarcinata, lasati-l sa se nasca si vedeti voi cum ii lamuriti pe parintii vostri sa va ierte nebuniile de care ati dat dovada.

| Anonimus9510 explică (pentru Emilian65):

Il vom lasa sa se nasca si il vom creste si nu am nevoie de iertarea alor nostri dar ei nu vor intelege nici in ruptul capului si nici nu cred ca il vor accepta

| spirituality a răspuns:

Nu îmi vine sa cred ca ai 20 de ani si crezi ca asta e posibil. Nu. Poti sa dormi linistit. Nu e chiar ATAT de usor sa ramai însărcinată.

| Anonimus9510 explică (pentru spirituality):

La cei 20 de ani nu am experienta si am mai auzit cazuri si totusi corpul uman nu este un calculator sa functioneze perfect! Dar mersi pentru sfat!

| spirituality a răspuns:

Poti sa stai linistit. Aici pe site o sa auzi de tot felul de "cazuri". In realitate, riscul apare in urma oricărui contact neprotejat. Pana si riscurile acestea sunt minuscule daca nu exista ejaculare. Penetrarea e necesara ca sa ramai insarcinata.

| Anonimus9510 explică (pentru spirituality):

Mersi sper sa fie bine!