| Andreea_Ureche_1999 a întrebat:

am o problemasi voi incerca sa va povestesc cat mai in detaliu. Eu am 17 ani si sunt din Valul lui Traian, dar din cand in cand ma duc si stau la verisoara mea Andreea (are 15 ani) si vecina ei imi este cea mai buna prietena, se numeste Georgiana
Dar zilele trecute am fost la verisoara-mea ( eu vin la ea mai mult sa stau cu Georgiana) si am mers la Georgiana acasa, ca sa jucam remy. Cand am ajuns acasa la ea, erau si doi baieti 19 si 20 de ani) cel de 20 de ani era un prieten de-al ei iar pe celalalt nu il cunosteam niciuna din noi, era un prieten al baiatului de 20 de ani.
Am stat impreuna de dupa-amiaza pana pe la ora 9 seara ( cam 4 zile)
In prima zi i-am cunoscut si am jicat rummy, sunt foarte de treaba, am glumit, ras impreuna chiar sunt de caterinca baietii aia.
A doua zi (dupa-amiaza) dupa ce am jucat rummy de cateva ori, Georgiana a venit cu ideea sa jucam adevar sau provocare, dupa cateva provocari din astea banale, eu i-am pus provocare luiGeorgiana sa se sarute cu baiatul ala de 20 de ani ( ea il place si a vrut sa ii pun provocarea asta, mi-a zis fara sa stie baietii) dar, dupa ce au facut provocarea asta, baiatul ala de 20 de ani, ca sa se razbune, mi-a pus provocare sa ma sarut cu cel de 19 ani ( de care incepuse sa imi placa). Sincer va rog sa nu radeti dar a fost primul meu sarut, m-am dus sa fac provocarea dar nu stiu cum, am dat capul intr-o parte si nu l-am sarutat bine si eu am crezut ca asta e tot, cand de-odata il aud ca zice cv de genu -chiar asa? Si eu am vrut sa ma ridic de pe canapea de langa el dar m-a tras inapoi si m-a sarutat din nou, si a fost asa aaawwww ♡
Asa, sa continui dupa aceea au plecat si am plecat si noi dupa ce am facut curat
A treia zi ne-am uitat la un film horror ales de noi ( noi il mai vazusem odata) si ne-am uitat pe laptop, eu si Georgiana am stat langa baieti si Andreea langa Georgiana, de fiecare data cand era o scena naspa intorceam privirea spre el, si am stat tot filmul cu capul pe umarul lui, mi-a pus de 2-3 ori mana pe picior si m-a luat in brate, dqr putin timp pe la sfarsitul filmului si ma ofticam pentru ca celalalt o tinea in brate pe Geo si pe mine nu...imi venea sa ii iau mana sa o pun dupa umarul meu, dar nu am facut-o.
A treia zi, tot asa am incercat sa ne uitam la un film horror dar ne-am uitat doar vreo 8 minute ca nu avea sonor nu stiu de ce
Si tot asa, stateam langa el dar cu capul pe celalalt baiat ( cel de care imi placeq era in stanga si celalalt in dreapta mea) stateam cu capul pe ala pentru ca abia ma trezisera din somn ca adormisem si m-a trezit Geo cand au ajuns. ( pe cel de 20 de ani il cheama Elvis dar i se zice Elvo si pe cel de 19 il cheama Nicu). Cat stateam cu capul pe Elvo aproape adormita Nicu ma ridica si ma ia in brate si am stat asa putin timp. Dupa ce s-a treminat si seara aia pe la 9, am vorbit cu Nicu pe fbk si am aflat ca are prietena, sincera sa fiu, nu imi place de ea, este grasuta si are sprancene prea grose si fata plina de cosuri si nasul mare. Nu vreau sa fiu rea dar se imbraca in culori stridente, ex roz neon
Si urmatoarea zi cand erq vorba sa ne pliMbam nu au mai venit iar Georgiana a stat toata ziua la o vecina de-a ei desi eu vin rar
Si ne-am vazut putin seara si era vorba sa jucam rummy cu ea si maicasa dat era 8 seara si a zis ca e tarziu si urmeaza sa ne vedem azi
Si m-a mai deranjat ca ea mi-a spus ca sambata se duce la un concert cu vecina aia a ei si cu Elvo si Nicu fara mmacar sa se mai gandeasca la mine.
Urmeaza sa ne vedem azi si nu stiu ce sa fac pentru ca oricum in seara asta ma duc acasa
Ce credeti despre toate astea?
Ce ar trebui sa fac? Funda

Răspuns Câştigător
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu ar trebui sa faci nimic. A fost pur si simplu ceva de moment, de distractie. Nu cred ca ar trebui sa iti faci sperante. Asa cum ai zis si tu, te vei duce la tine acasa, tipul acela Nicu are prietena, deci clar fiecare are alt drum. Faza ca ati petrecut ceva timp impreuna a fost doar sa va simtiti bine, nu cred ca el se gandeste la ceva mai mult de atat.

5 răspunsuri:
| nashu40 a răspuns:

Mda...Ai facut-o pe Georgiana putin geloasa si de asta cauta acum sa te indeparteze putin. Eu zic sa discuti cu ea sincer sa o intrebi ce o deranjeaza sau ce baiat ii place si tu sa-i spui la fel de sincer ce intentii ai. Daca e intr-adevar prietena ta cea mai buna te va intelege si va veti relua prietenia.

| UnDezaxat a răspuns:

Ia mai explica-mi o data, nu am inteles.

| EdyFcsb a răspuns:

Sincer cred ca imi pierdui timpu' citind asta sorry sad

| radioboy a răspuns:

Esti gravida!

| rfd a răspuns:

Dupa parerea mea ar trebui sa te dai mai mult la el pentru ca dupa aceea intelege ca vrei sa fii cu el si cu timpul o sa va mai intalniti... si tot asa incontinuu pana cand o sa-i spui ca-l placi/iubesti!

P.S. : Daca zice ca are iubita... ii zici ca ea nu e pentru el si altele.

Funda?