| DanyDanutz92 a întrebat:

Salut, am o problema cat se poate de serioasa si va rog sa nu ma luati la misto. Am 20 de ani si locuiesc inca cu mama, si nu cred ca-i mai pot ascunde ca sunt gay. Am o relatie serioasa cu un baiat si as vrea sa i-l prezint, dar mi-e frica, pentru ca mama m-a crezut mereu un baiat dur, iar eu nu vreau s-o dezamagesc si sa-i spun ca sunt cum sunt, pentru ca de fapt sunt mai sensibil si pasiv.

Răspuns Câştigător
| GreenBubble a răspuns:

Cum sa judeci un om pentru ca asa s-a nascut? Stiai ca homosexualitatea este de fapt o forma de boala psihica? Evantual il poti indruma catre un psiholog, cu care sa discute si poate asa ii rezolva problema...
El e doar diferit de noi ceilalti, nu e hot sau criminal, nu sustin homosexualitatea, sa nu fiu inteleasa gresit, dar cred totusi ca nu poti judeca un om pentru ca s-a nascut intr-un fel...

50 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce de homofobi... Parcă m-am teleportat în Evul Mediu.

Nu te lăsa intimidat, Dan. Oamenii inteligenţi şi educaţi se comportă cu totul altfel.

Dacă o ştii pe mama ta ca având tot felul de prejudecăţi, o mentalitate mai învechită, ar fi bine să o educi mai întâi, să o infomezi, ca să reacţioneze ca un om civilizat şi să nu transforme un lucru normal şi ok în vreo tragedie.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru NOname):

Homosexualitatea ti se pare ceva normal?!

| NOname a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Da, desigur. Dacă nu ar fi normală, naturală, nu ar exista (în natură).

Faptul că ignoranţii ca tine nu o pot înţelege şi accepta nu o face anormală, inferioară.

Sexualitatea în general este mult mai complexă, flexibilă şi multicoloră decât îşi imaginează unii.

...şi dacă tot îl trimiţi pe Dan să testeze tot ce există pe piaţă înainte să aleagă, am o întrebare: tu ai făcut sex şi cu un bărbat, şi cu o femeie, înainte să alegi să fii heterosexual?

Eh, uite că şi pentru Dan îndemnurile tale sună la fel de bizar.

http://youtu.be/QJtjqLUHYoY

Atracţia sexuală nu este o alegere conştientă, nu are un buton on/off, este o înclinaţie individuală şi involuntară, incontrolabilă.
Nu e nevoie să te sforţezi să încerci ceva ce nu te atrage, ca să ştii de ce te simţi atras.

În loc să te legi de sexualitatea celorlalţi şi să le impui prejudecăţile tale, mai bine ai scăpa de homofobie, care chiar Este o alegere - cu puţină informare şi educaţie, "Kn0wl3dg3", se rezolvă. Sănătate!

| DNSK a răspuns:

Relatiile de acest gen eu nu le numesc serioase, dar hai fie. pai eu zic sa pregatesti treptat terenul. ca altfel, nu va vad bine. nici pe tine nici pe el!

| RAY a răspuns:

Dany tu ce vina ai ca asa te-a creat mama natura? asa esti trebuie sa te accepti eu nu vad de ce sa-i fie rusine de mama ta de tine doar nu faci nimic rau, mama ta la inceput se va supara apoi te va accepta doar esti baiatul ei, homosexualitatea e o normalitate nu e nici un defect la nivelu creierului nici o boala, sindrom, e doar o chestie de hormoni atat inca din burta mami tale, poti fi si bisexual sa stii, bafta multa

| Fatamuntilor a răspuns:

Intr-o tara in care majolitatea cuplurilor sunt sunt formate din barbati se femei, cand apar doua persoane de acesasi sex li se parea cel putin ciudat.
Tu o cunosti cel mai bine pe mama ta. Daca este mai religioasa, eu zic sa o iei usor, s-ar putea sa aiba un soc, iar daca mai este si bolnava de inima sau cu tensiunea cu atat mai mult.
Daca are ceva pregatire si este mai libertina poate vei avea noroc.

| ywar a răspuns:

O sa albeasca instant mama ta!

| Felys a răspuns:

Eu te-as da afara din casa daca ai fi copilul meu si mi-ai face rusinea asta, ce naiba o fi in capul vostru, asa cum parintii carora le vin ficele minore insarcinate mor de rusine asa si cu bietii parinti ai tai, nici nu vreau sa fiu in pielea lor cand vor afla

| DanyDanutz92 explică (pentru Felys):

Dar cu ce va deranjeaza ca iubesc? Cu ce e diferita iubirea mea fata de a dvs? Am fost mereu un copil bun pentru mama, dar mi-e teama tocmai ca ea sa nu aiba aceeasi relatie ca dvs.

| DanyDanutz92 explică (pentru Felys):

Daca nu i-am gresit niciodata cu nimic de ce sa aiba reactia asta fata de mine?

| Felys a răspuns (pentru DanyDanutz92):

Bine ca am o fiica care nu imi va creea nicidata un astfel de șoc emotional, imi e mila de parintii care te-au crescut

| Felys a răspuns (pentru GreenBubble):

Stiu ca homosexualitatea tine de un defect al creierului, si sunt la fel de convinsa ca nu se trateaza in nici un fel, nu voi putea accepta in veci un astfel de comportament deviant

| Felys a răspuns (pentru DanyDanutz92):

Va avea si mai rea reactie decat mine,mie nu imi pasa de tine, nu te cunosc te poti face de ras cat vrei dar pe ea o va durea rau de tot, mai bine tine pentru tine faptul ca ai o relatie impotriva naturii si nu o intrista inutil, ea a crescut un baiat care sa ii aduca o nora, sa ii faca nepoti nu unul care sa ii aduca suferinta si rusine

| RAY a răspuns (pentru Felys):

Nu exista impotriva naturi,pentru ca natura creaza de toate,,homosexalitatea este ceva normal in natura,traim in democratie deci oricine sepoate culca cu cine vrea,nu vad de ce atatia nervi pe dumavoastra TPU nu o sala de judecat, de batut joc, nu poti ajuta nu ajuta, e viata baiatului, cu ce greseste el? daca la lasat natura

| Felys a răspuns (pentru RAY):

El a intrebat cam ce reactie ar putea avea maicasa.iar eu i-am dat de inteles exact reactia unei mame care isi creste copilul cu sacrificii si care ii doreste binele, in cazul de fata nu poate sa fie mandra si fericita de alegerea fiului ei, eu asa vad lucrurile, poate sunt demodata dar sunt absolut convinsa ca si mama lui nu va sarii in sus de bucurie cand in loc sa ii prezinte o viitoare nora ii va aduce tot un baiat

| RAY a răspuns (pentru Felys):

Decat o curva mai bine un baiat serios sa aduca eu nu vad nimic rau in asta, exagerezi in fine, vezi sa numi zgari monitorului cu labutele dumavoastra sa va calmati bine

| Felys a răspuns (pentru RAY):

Esti misogin

| RAY a răspuns (pentru Felys):

Ok,nb

| PentruCaAutomobile a răspuns (pentru GreenBubble):

Inteleg si eu ca e o boala psihica, dar nu e deloc ok, poate el trebuie sa mearga la psiholog, homosexualii sunt fete cu trup de baiat *_*.

| tzuria79 a răspuns (pentru Felys):

Esti o pro**** Imi vine sa vars numai cand aud ce scrii. Aici se gasesc sute de i****** care sa judece. In special romanii au o minte extrem de inchisa. Eres una ***.

| tzuria79 a răspuns (pentru Felys):

Daca mama mea ar fi ca tine, as avea o scarba mare. Te scarbesc pentru cum la-i tratat pe baiatul asta. A venit sa intrebe ceva, si sa gasit o stup**da sa-i zica o groaza de raha****. Tineti jicnirile pentru tine *****.

| Raul345 a răspuns (pentru Felys):

Asta e un răspuns foarte nesimțit

| Raul345 a răspuns (pentru Felys):

Sunteți foarte tupeista și proasta de gura. Se vede ca nu știți sa vorbiți normal

| GreenBubble a răspuns (pentru Felys):

Cum sa judeci un om pentru ca asa s-a nascut? Stiai ca homosexualitatea este de fapt o forma de boala psihica? Evantual il poti indruma catre un psiholog, cu care sa discute si poate asa ii rezolva problema...
El e doar diferit de noi ceilalti, nu e hot sau criminal, nu sustin homosexualitatea, sa nu fiu inteleasa gresit, dar cred totusi ca nu poti judeca un om pentru ca s-a nascut intr-un fel...

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Ma daca maica-ta te da afara, sincer sa fiu, cam are dreptate.Chiar nu ai de ce sa te superi pe ea.

| HueyFreeman a răspuns:

Ii zici si asta basta. Daca nu-i pica bine atunci sa fie sanatoasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omule,gasese-ti o prietena, fii om normal, daca esti gay nu vei ajunge cu nimic in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca are iq superior unei maimute ( ceea ce nu pot zice de majoritatea care au postat pana acum, aici ) v-a intelege. daca e religioasa, pregateste-te sa te muti.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Nu ma.ta e problema.Mai devreme sau mai tarziu oricum vei pleca, si nu va mai fi cu tine.

Decide tu daca vrei sa fii homosexual, sau sa te indrepti spre tendintele sexuale normale din punct de vedere structural.Asta e ADN-ul omului.

Femeia si-o ia de la barbat(glumeam, dar e vorba de niho niho intre sexele opuse). Rasa umana poate exista numai prin astfel de acte sexuale.

Cum a luat nastere homosexualitatea, daca peste tot in mare vezi fete atrase de baieti si invers?
Rezumandu-ne la ideal, esti liber sa alegi. Daca te face fericit homosexualitatea, nici o problema.

Pentru ca oricum nu ar fi nici o diferenta daca tu ai fi gay sau nu. Oricum mai sunt milioane care sunt gay, bisexuale, cu inclinatii sexuale normale s.a.Insa atat timp cat nu instigi la asta si nu influentezi oamenii sa devina astfel, cu atat mai mult, nici o problema.

Viata e a ta, daca asta te face fericit, fii asa.Insa stii cum e.Ca sa poti alege intre 2 lucruri, trebuie sa le testezi pe amandoua ca sa stii ca alegi bine.

Sfatul meu e sa le incerci pe ambele.Fii gay, dar incearca si sa largesti o fata zilele astea.Macar o prietenie, relatie ceva. Apoi fa comparatia.

Daca TU, consideri ca o anumita inclinatie sexuala te poate satisface, atunci ACCEPT-O.Pentru ca nimanui nu ii pasa mai mult de tine, decat, fireste, tie insuti.

Sa ne intelegem, eu nu iti spun sa alegi sa fu.tzi fete sau asa ceva, insa poate doar crezi ca esti gay. Daca ai incerca o relatie cu o persoana de sex feminin poate te-ai schimba.

Daca dupa moarte Doamne-Doamne ti-ar arata cum te-ai fi simtit incercand relatii cu fete, poate ti-ar parea rau pentru ca ai ales sa fii gay, chiar daca asta te-a satisfacut.Sau poate nu.Insa stii ca ai garantia ca acel ceva nu ti-e de folos.

P.S:Si vorbeste-si si prietenului tau despre sugestia mea. Daca intr-adevar te iubeste atat de tare, nu te va judeca.Iti va oferi prilejul de a incerca ambele variante.Pentru ca, adevarata iubire se rezuma la libertate.

Sau cumva el e cel care critica orientarile sexuale diferite si l-ar deranja daca te-ai culca cu fete?! Asta voi stiti.

Mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat
| ȘefuLaValută a răspuns:

Saraca femeie, s-a chinuit sa faca un baiat si tu iti bati joc de ea

| DanyDanutz92 explică (pentru ȘefuLaValută):

Tot baiat sunt, doar ca iubesc un alt baiat. Cum am zis mai sus, tocmai de o reactie ca asta mi-e teama din partea ei. Nu sunt cu nimic diferit, doar ca iubesc altfel decat restul. Daca si ea are aceeasi reactie ca tine, cum pot eu s-o conving ca nu-i nimic in neregula cu mine?

| tzuria79 a răspuns (pentru ȘefuLaValută):

Esti un imbecil, nu imi vine sa cred ca inca mai exista asa lepre.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru tzuria79):

Da-i drumu la coteț.

| GreenBubble a răspuns:

Daca vrei sa ii spui incearca sa o pregatesti mai intai intr-un fel sau altul.Incepe prin a-i da de inteles cate ceva dupa care poarta o discutie cu ea si in functie de reactie te hotarasti daca sa-i prezinti sau nu partenerul tau... Daca il prezinti direct cu siguranta va avea un mare socstraight face

Take care!(^_^)

| DanyDanutz92 explică (pentru GreenBubble):

Mersi pentru raspuns! happy Tocmai aici e problema, mi-e teama ca oricum i-as prezenta situatia, o sa reactioneze ca cei care au raspuns mai sus, si o sa ma judece gresit doar pentru ca iubesc diferit. Mi-e teama de o astfel de reactie din partea ei, mai ales ca n-am dezamagit-o cu nimic niciodata.

| piticelm a răspuns:

Si ce-i asa greu? ii spui ca din cauza ''duritatii'', te-ai aplecat dupa sapun. Iubesti? crezi ce spui? eu cred ca trebuie sa ai o boala psihica sa afirmi asa ceva, ca iubesti un barbat, ca pe un eventual partener.Bhhhh

Răspuns utilizator avertizat
| DanyDanutz92 explică:

Inainte sa mai primesc alte mesaje de genul ca sunt ciudat sau anormal sau mai stiu eu ce, va rog sa aruncati o privire aici si sa-mi spuneti cu ce sunt eu diferit de voi : https://www.facebook.com/danny.danutz.92

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru DanyDanutz92):

Esti diferit, noi o dam nu o luam in **** Daca as fi mama ta m-ar linisti sa stiu ca esti ala care o da nu care o ia.Asa m-ai convinge

| rideanu3 a răspuns:

Nici macar nu-l cunoasteti sa vedeti ce fel de om e, nici eu nu-l cunosc, dar de ce il judecati in functie de orientarea sexuala? daca nu se simte atras de fete, cu ce este el bolnav psihic? nu toata lumea este la fel si nu toti raman in tiparul care li se impune de mici. in plus, copilul tau este copilul tau si il iubesti in continuare chiar daca e cu burta la gura la 13 ani sau homosexual/lesbiana. nu-mi spuneti voi mie ca deodata nu v-ati mai iubi copilul si l-ati da afara din casa daca v-ar aduce acasa o persoana de acelasi sex. mai iesiti din sfera asta a indoctrinarii societatii. dar in general asta e mentalitatea de Romania, close-minded people happy. si acum ca raspuns la intrebarea ta. daca mama ta este o femeie de varsta a doua, care a crescut dupa niste principii de viata stricte impuse de mic copil, cel mai probabil nu va reactiona ok si va avea un mic soc o perioada. dar este mama ta si te iubeste orice ar fi si daca ai continua sa ii explici sentimentele tale, intr-un final eu zic ca ar intelege. te salut inapoi.

| ȘefuLaValută a răspuns (pentru rideanu3):

Eu l-as da afara Si vorbesc cat se poate de serios