| VreauSaRamanAnonimPeVeci a întrebat:

Am o problema. Cica am fimoza. Nu am facut sex fara prezervativ. Cand m-am dezvirginat, nu aveam prezervativ, dar nu aici e problema.
Prietena mea e plecata de acasa si stiti cum e faza cu viata sexuala, dupa ce o incepi, nu te mai poti opri, si m-am masturbat si eu ca tot omu, numai ca dupa a inceput sa-mi curga sange. Sangele parca iesea din cap, nu din canal. Cand pun apa pe el, ma doare de parca as turna sare pe rana. Care ar fi problema?
Apropo, faza cu fimoza: e o cale sa o rezolv fara circumcizie? Sau numa' asa scap de ea? Am 17 ani, stiu ca e o varsta frageda, dar ce sa fac daca eram prost si m-am dezvirginat.
Orice raspuns este bine-venit. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care in urma masturbarii ti s-a pornit o hemoragie, sangerare, acel sange ar fi putut proveni numai in urma ruperii venei care strabate frenul "ata" care este situat in partea de desubt al glandului (capul penisului). Penisul tau poate fi afectat de fimoza doar/numai in cazul in care in stare de erectie maxima glandul nu poate fi decalotat, adica nu poate fi "belit", dezvelit prin retragerea preputiului de pe gland. Dar din cele relatate "capul" penisului tau poate fi decalotat fiindca afirmi ca : ""Sangele parca iesea din cap, nu din canal. Cand pun apa pe el, ma doare de parca as turna sare pe rana. Care ar fi problema?"". Se pare ca penisul tau este efectat intr-o oarecare masura, dar se pare ca nu de fimoza si acest lucru/afectiune il poate stabili doar medicul urolog in urma unei simple consultatii. Multa sanatate!

| VreauSaRamanAnonimPeVeci explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru raspuns!
Am fost la un prieten, care e ginecolog, dar nu conteaza... stie si despre organul genital masculin, si mi-a spus ca poate sa fie o infectie sau o rana. A spus sa astept 3 zile sa se vindece "rana" daca exista si dupa sa vad daca mai curge sange. Omul avea dreptate, poate sa fi fost o rana sau rupta pielea de pe cap. Intre timp, s-a intors iubita. Nu aveam nici o problema. Faza cu fimoza, am fost la urolog, m-au obligat parintii sa vad daca nu am hiv sau altceva de genu. A spus ca am fimoza, si ca trebuie sa fiu operat(circumcizie). Eu si parintii mei am stabilit sa o fac la 18 ani, dar daca spui tu ca nu am fimoza, atunci de ce el a zis ca am?! O sa trec pe la un urolog peste o saptamana. Multumesc inca odata pentru raspuns! Sanatate!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Lasă organul în pace câteva zile, apoi mergi la un urolog.
Te lămurește el după consult.

| Emilian65 a răspuns:

Nu te mai masturba si vezi ce se intampla in continuare. Iti mai curge sau nu, sange.

| Panait_Mihaela_1998 a răspuns:

Calmează-te mergi la ginecolog știu cum este este greu la început succes nu este fimioza poate o rana o infecție vei lua niște ovule bafta am pățit și eu asa

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Panait_Mihaela_1998):

E baiat, ginecologul e pentru pasarici.

| NameInUse a răspuns (pentru Panait_Mihaela_1998):

Ce ovule?laughing

| suntserios a răspuns (pentru Panait_Mihaela_1998):

Ce spanac sa faca la ginecolog?