| sleier a întrebat:

Probabil ca imi stiti poveste din postarile precedente. Dar haideti sa incep cu inceputul. Am 19 ani iar iubita mea are 15 (face 16 in aprilie) si impreuna am fost un an si 4 luni. Pe 14 decembrie 2016 m-am certat dim cauza ca eram eu gelos pe ea. Ne certasem cu o zi inainte dintr-un motiv absurd. (am aruncat cu putina zapada in ea si i-am udat parul. Dar ea a aruncat prima) a doua zi mi-a zis ca nu vrea sa ne vedem iar dupa ca va iesi cu matusa ei sa manance ceva. Iar dupa imi zice a ramane peste noapte. Iar eu am simtit ca ceva nu e bine si am devenit gelos.(ea m-a inselat odata cand avem 3 luni de relatie. Sa sarutat un fost iubit dar am iertato pentru ca o iubeac). Si am acuzato ca ma inseala si ca nu este pa matusa ei. Noi pe atunci aveam 1 an si 3 nu de relatie. Pana la urma mi-a facut ea o poza cu matusa ei. Si am crezut-o. Eram rusinat de ce am facut. Pana atunci nu mai facusem atat de urat. Iar ea s-a suparat si pe 28 decebrie s-a despartit frumos de mine. Mi-a trimis un mesaj care m-a facut da plang incontinu. Am stat despartit cred ca o luna. Iar ea in acel timp a stat cu altul. Au vorbit o saptamana iar in a doua se sarutau. Ea a zis ca a vrut sa uite de mine dar a realizat ca mai mult rau isi facea. Si dupa a vrut sa ne impacam si am chemat-o la mine sa vorbim. I-am zis ca inca o iubesc si ca nu a fost ea cea mai buna iubita insa a fost suficient de buna si a inceput sa planga si sa ma sarute. Ne impacasem pentru inca o luna in care totul a fost frumos. Imi zicea ca ma iubeste si totul era bine. Nu mai eram gelos. Pana in momentul acela urat nici nu eram atat de tare. Iar acum daca eram taceam din gura di aveam incredere in ea. Dar intr-o zi a fost in vizita la prietena ei la spital iar cand a plecat de acolo m-a sunat(eu nu aveam minute)i-am zis sa ma sune la ora 18:00 cand ajunge acasa dar ea nu a mai zis nimic pana la ora 23:00. Mi-a dat un mesaj prin care imi zicea ca a avut o stare proasta. Ata..nici o alta explicatie. A doua zi m-a sunat o singura data si am vorbit 2 minute. Dupa se comporta urat cu mine si era indiferenta. Iar miercurea trecuta mi-a zis ca nu ma mai iubeste. Asa deodata. Pana atunci ma iubea. Ea a zis ca atunci cand imi zicea ca ma iubeste asta simtea. Iar de miercuri pana vineri am mai vorbit cu ea si ne intelegeam bine.(dupa 30 de mi n de la despartire ma suna sa vada ce fac) eu am parola ei de la Facebook si am vazut ca vorbea cu ul alt baiat. Eu m-am luat de ala sa o lase in pace iar el i-a spus ei. Si ea s-a enervat si a zis ca nu mai avem nici o sansa de impacare pentru ce am facut. Eu inca am parola si vad ce vorbeste cu ala si sunt interesati unul de altul. El chiar vrut sa o sarute dar ea nu a vrut. Si a intrebti daca vor sa fie impreuna. Pnm. Eu o iubesc dar ea vad ca e interesata de pusti. Ea are 16 ani iar eu 19. Ce ma sfatuiti sa fac. Se merita sa iubesti o gata ca ea sau sa imi bag pl si sa o las. Ea a zis ca nu va mai fi cu altul dar vad alt ceva.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-ti cauti o fata pe masura varstei tale, un copil de 15 ani, ramane tot copil si probabil se simte mai bine in compania baietilor de varsta ei.

| Emilian65 a răspuns:

Sfatul meu este sa o lasi in bratele altuia si tu, sa iti gasesti o fata care te iubeste cu adevarat.

| Donsavas a răspuns:

E tanara,ca si tine de-altfel! Daca destinul va vrea ca voi sa fiti impreuna,mai mult ca sigur asa va fi! pana atunci, poti experimenta linistit, acum cat e perioada asta de adolescent, ca dupa, nu prea se mai poate. Cand te-oi stabili tu(cand te-oi casatori), asta nu mai e posibil! numai bine! crezi ca merit funda?

| kandaraki a răspuns:

Faceti un menaige a trois si gata

| GeorgecelMare a răspuns:

Ba ști că este ilegal sa fi împreună cu un minor

| sleier explică (pentru GeorgecelMare):

Aveam 17 ani cand am cunoscut-o