| Andrei719273 a întrebat:

Am o problema cu zona intima. La baza penisului am o umflatura lunga de aprox jumatate de centimetru ce incepe de la baza pe partea dreapta pana dedesubt (vreo 2 cm). La palpare pare a fi o vena, insa este foarte tare. Din ea mai pare ca iese o vena (iau in calcul ca zona este puternic vascularizata). Nu am niciun fel de durere decat dupa masturbare si este foarte slaba (si pare ca ar fi in os - centura). In stare erectila se poate observa cel mai pronuntat acea umflatura si pare sa aiba o culoare mov ca venele, dar lipsesc durerile. In timp ce penisul devine tare, acesta este inclinat in partea aceea, insa tin minte sa fi avut asta dinainte de a aparea problema de mai sus. Ar putea fi o fractura? Nu tin minte sa fi avut vreun incident care sa provoace una.

Citisem undeva ca ar putea fi vorba doar de o vena.
De asemenea, este normal ca erectia sa nu fie foarte tare decat in anumite momente, iar dupa ejaculare sa se piarda imediat (cca 15-30 secunde sau mai mult, depinzand mult de starea psihica).

Răspuns Câştigător
| Knu a răspuns:

Fractura de penis? Serios? Nu mai fiti ipohondri, bucurati-va de acel solo sexy time si nu mai intoarceti maciuca pe toate partile pentru a-i cauta bube.

| Andrei719273 explică (pentru Knu):

N-ar trebui sa rad la asta, ci sa fiu serios, desi o fac rolling on the floor Intr-adevar, e putin exagerat, dar eu nu ignor orice discomfort, mai ales in zona aceea.

2 răspunsuri:
| Andrei719273 explică:

Mic update: sus voiam sa zic ½cm latime, nu lungime.

Plus, umflatura e ca "o fasie de piele sub piele". E mobila(fix ca o vena) dar repet usor dureroasa dupa masturbare rareori. Merg pe ipoteza cu vena, sincer.