| anonim_4396 a întrebat:

Salut am o problema foarte mare..De 7 luni sunt impreuna cu un baiat! Il iubesc foarte foarte mult si as face orice pentru el..nushtiu cum sa explic dar e pentru prima data cind eu tin atit de mult la cineva.e ceva foarte foarte special.Am doar 16 ani dar imi doresc sa petrec viata cu el! Si de cite ori ne certam si cit de serios nu e oricum suntem impreuna si ne ertam.Dar e o problema care nu stiu ce sa fac: uneori cind ne sfadim el parca nu e >ELIncepe sa faca lucruri rele.Si spune ca nu o sa existe.nu sunt vorbe..deja a 2 oara sa aruncat de la inaltime.Dar acum e in regula! Eu ma tem sa nul perd, nu stiu ce sa fac sunt distrusa..va rog din suflet ajutati-ma nu vreau sal perd intro zi.Cum sal schim? sa i scot toate ideeile estea si sa nu mai faca asta niciodata in viata? Va rog ajutati-ma mie foarte greu!

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Are gânduri de suicid, trebuie să-l vadă un psiholog/psihiatru.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

Cred ca o vizita la un psiholog nu i-ar strica

| Gstefan a răspuns:

Nu incerca sa il schimbi, incearca sa vorbesti calma cu el despre apucaturile aste. Si daca incepe sa iti explice, LASA-L sa termine si nu il intrerupe.

Exista si posibilitate sa aiba probleme psihice, care se pot trata doar cu personal specializat.

| Vix999 a răspuns (pentru Gstefan):

Este clar disfunctional din punct de vedere mental daca deja s-a aruncat o data de la inaltime. Ne bucuram ca e bine dar sfatul meu este sa implici persoane mai mature in aceasta problema pentru ca te depaseste. Vorbeste cu parintii tai, cu ai lui, cu cat mai multi adulti in care simti ca poti avea incredere. Iar tu chiar vrei sa iti petreci viata cu un om instabil psihic? Daca pornirile astea de a-si face rau singur se rasfrang asupra ta si te raneste pe tine?

| ღElyaღLoveKpop a răspuns:

Cred ca ar trebui sa vorbiti ambi cu un pshiolog,ca sa va poata ajuta pe amandoi.Dar iti dau si sfatul meu,spune-i cat de mult il iubesti si cat de mult ti la el,ca nul vrei sal pierzi pentru ca ai fi distrusa fara el,si incearca sa eviti certurile de obicei certurile aduc la gesturi de genu ala. Daca el spune ca nu vrea sa mai existe tu incearca sal intelegi, poate are probleme si de aceea face chesti rele, intreaba-l ce probleme are, spune-i ca o sa fi langa el,happy si o sa treceti peste toate impreuna, ca asta fac cuplurile. SPER CA TE-AM AJUTAT happy