| mumoasal a întrebat:

Ajutati-ma cu un sfat va rog! sunt distrusa pling in toata ziua,problema e ca eu nu o suport pe sotia prietenului viitorului eu sot,ei sunt prieteni buni vvitorul meu sot cu prietenul lui lucreaza impreuna,dar pe sotia prietenului lui nu o pot suporta,vi s-a intimplat cred ca la toti asa sa nu puteti sa suportai o persoana fara motive fara ca sa aveti vreun conflict sau sa va faca ceva,are o aura negativa care direct trece negativul din partea ei la mine mi se strica dispozitia cind o vad mai ales ca sotul meu tine cu ea si-mi zice ca nu mi-a facut nici un rau de ce eu asa vorbesc de ea de rau,i-am explicat nu o pot suporta si punctul,el e plecat peste hotare,si lucrind acolo cu prietenul lui ei traesc practic impreuna si dupa nunta urmez sa merg si eu incolo inca inainte de a-mi cere mina mi-a promis ca vom trai acolo numai noi in doi acum cind nunta e peste o luna el deacum imi zice ca vom trai toti patru,eu pling si i-am zis de ce atuncea ca sa ma amageasca mi-a zis una inainte de a accepta eu sa fiu sotia lui acum ca stiind ca suntem in prag de nunta mi-a zis ca vom treai toti patru acolo,nu vreau va fi viata pentru mine un calvar,si ne certam zi la zi nu vreau asa viata sa traesc in casa cu persoana care eu nu o pot suporta care imprastie aura negativa,e greu asa de trait pling in toata ziua si ma cert cu viitorul meu sot, viata de familie trebuie traita in doi nu cu alte familii straine si mai ales cu perosana care eu no pot suporta ma deranjeaza asa de tare ca nu stiu daca am urit vreodata pe cineva asa, nu stiu ce sa fac dar am impreia ca urmeaza o viata de calvar

6 răspunsuri:
| andra000 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa re impui.da-ti seama ca de acum vei fi sotia lui.ce vei face, ve-i sta si ve-i inghiti tot, de dragul lui? eu cred ca daca tot nu ai nici un cuvant de spus si tot vei sta cu ei oricum, ignoro, sau comportate ca si pana acum cu ea, dar nu in fata sotului tau! te-ai gandit ca poate e ceva intre ei?

| mumoasal explică (pentru andra000):

Da.m-am gindit si la asta, dar el s-a jurat ca nimic nu are cu ea, eu insa nu ma pot linistit tot ma macina gindul ca el o place, dar nu poate face nimic deacum merge inainte si se insoara cu mine ca oricum ea e maritata si nu se baga peste prietenul lui ca ei au un copil si el deacum nu se implica dar de altfel imi pare ca in gindul lui tare ar vrea sa fie cu ea

| andra000 a răspuns (pentru mumoasal):

Esti sigura ca vrei sa te casatoresti cu el? esti sigura ca e omul potrivit pentru tine? nu iti spun sa te desparti de el, dar din ce spui, eu cred ca nunta voastra e putin inoportuna.si mi se pare si putin fortata, nu mi se pare ca sunteti entuziasmati de eveniment.mai bine ati mai astepta.nu vreau sa iti dau un sfat tampit. spun doar ceea ce inteleg din ce spui tu.de ce nu va mutati acolo mai intai sa vedeti ce va fi si apoi faceti nunta.fii si tu mai calma, poate esti si o fire mai gelosa si imaginatia iti joaca feste.mergi inainte daca esti sigura de iubirea lui. pune-l la incercare cu fata asta sa vezi si tu ce se intampla.

| neutrino a răspuns:

Ai reusit sa scrii totul, pe nerasuflate, intr-o singura fraza. Din pacate nu am reusit sa inteleg nimic. Asa ca, sfatul meu este sa inveti sa scrii, pentru a ne putea intelege.

| Reginald a răspuns:

Nu am citit toata intrebarea, fiindca e prea lunga, dar din cat am citit, o sa-ti raspund: Trebuie sa o omori pe tipa. Ar fi tare sa o omori cu o supradoza de heroina, gasesti tu o cale. Succes!

| mumoasal explică (pentru Reginald):

Mersi dar eu am vb destul de sincer ca mi-i greu dar nici la puscaie nu reau sa stau