| Anthony22 a întrebat:

Salut, am o problema mai ciudata și nu știu cum sa procedez deci apelez la voi.
Am 15 ani și de acum 2 luni penisul meu a ajuns de la 10 la 18 cm și nu îl mai pot decalota din cauza " atei", nu e fimoza, pot decalota normal doar ca ata e prea scurta și e deranjant
Trebuie sa o tai eu, sau va deveni elastica în timp?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca FRENUL (ata popular) este prea scurt si provoaca neplacere, poate fi rezilvat de catre medical urolog care poate efectua o operatie simpla de frenuloplastie (corectarea chirurgicala a unui fren prea scurt sau atasat anormal) prin care se adauga o bucata de ''teaca'' si se lungeste frenul la lungimea optima, sau este pur si simplu sectionat dar cu pretul deloc de neglijat cel de a se pierde complet sensibilitatea la nivelul glandului.

| Emilian65 a răspuns:

Nu îți face probleme, cu timpul se va rupe aceasta ață și vei scăpa de necaz.

| Sk1LLeR a răspuns:

Nu-ti face griji, am patit si eu asta acum recent. intr-o zi cand o sa faci sex, o sa ti se "rupa" acea ata. nu o sa doara. nici nu o sa simti... doar ca o sa curga sange. sa nu incerci sa o tai tu, este periculos.