| Ssssmokin a întrebat:

Am o problema mie imi place de o colega (cred ca si ei ii place de mine) dar daca am sta impreuna ar incepe sa se rada colegi de clasa. Oricum deja tot comenteaza ca sunt tot pe langa ea.

Răspuns Câştigător
| Amerilyse a răspuns:

Tie iti pasa de ce spun colegii sau de ce vrei tu?
Daca te vei uita mereu la ce spun cei din jur despre ce faci tu, nu vei face nimica in viata.
Legat de cum sa-i spui...Pai o daca iti este rusine de colegi, invit-o in oras dupa ore si incearca asa sa-i spui ce simti pentru ea.
Daca o sa stai asa, o sa-o pierzi si pe ea si tu nu vei trece peste faza cu "inteligentii" tai colegi.

6 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Ce conteaza ce zic aia? Ce mentalitate ai si tu.

| Emilian65 a răspuns:

Nu trebuie sa te intereseze ce zic colegii vostri. Trebuie sa te intereseze ca relatia voastra sa fie frumoasa si de durata.

| SkyPilot a răspuns:

Cainii latra, caravana trece.
Stai cu fata, bucurati-va unul de celalalt si lasa fraierii sa comenteze. La sfarsitul zilei, cine crezi ca e prostul, tu sau ei?

| Air?nMeid?n a răspuns:

Sper sa nu faci greseala de a-ti pasa de ceea ce cred ei. O sa o deranjeze in primul rand pe ea, iti spun sigur pentru ca am fost pusa intr-o ipostaza exact la fel

| TanteMarianne a răspuns:

Intalniti-za in privat. nu in scoala ca sa te vada toti boschetari funigeni. apuc-o dupa ore si spune-i sa va intalniti in weekend undeva (parc de exemplu) si gata buba rezolvata. ahhh, iar daca voi tineti amandoi unu la celelalt n-ar trebui sa va mai intereseze ce zic ceilalti, rad pentru ca nu stiu ce-i aia iubire sau de invidie sau pentru ca sunt prea imaturi.

| gedanken a răspuns:

Si care ar fi problema? Vrei o relatie doar cu fata respectiva sau cu toti colegii? Nu poti fi placut de catre toti, vor fi si pareri negative, la fiecare pas. Axeaza-te pe ceea ce-ti place sa faci si nu te mai gandi atat de mult la ceea ce vor spune altii despre deciziile tale. Incearca sa vorbesti mai multe lucruri cu fata respectiva si vedeti daca va placeti.