| DanielAj1122 a întrebat:

Salut
Am o problema.Pe prietena mea o doare burta putin cu o săptămâna inainte sa ii vina.de data asta a inceput cu 3 zile și vad ca i-a intarziat 2 zile. nu inteleg de ce și ea totusi are dureri de burta, cosuri pe fata etc
Țin sa Menționez ca am facut de fiecare data cu prezervsitv, el nefiind rupt sau ceva și am scos de fiecare data când am ejaculat pentru protecție.Ce ar putea sa fie?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa, se poate aprecia ca toate cele semnalate/precizate se intampla pur si simplu din cauza producerii unor dereglari mai mici sau mari ale activitatii hormonale pe parcursul ciclului menstrual. Semnele si starile descrise in mod cat se poate de sigur reprezinta simptome ptremenstruale care se produc in majoritatea cazurilor inainte de pornirea efectiva a sangerarii menstruale. Ingrijorarea ta in acest caz este complet inutila. Multa sanatate!

| MihaiNicu23 a răspuns:

E doar o intarziere a menstruatiei.

| Mada1920 a răspuns:

Poate fi o raceala jos ce impiedica venirea menstruatiei sau pur si simplu o dereglare hormonala.