| sirencik a întrebat:

Salut, am o problema, prietena mea cea mai buna are un prieten cu care prietenesc nu de mult, dar prietenul ei ma anina pe mine si-mi zice cai plac foarte mult. vrea sa o lese pe prietena mea pentru mine, ce sa fac? zice ca ii plac.

Răspuns Câştigător
| Alexaa_4438 a răspuns:

Eu spun sa nu il bagi in seama ar putea fi un test din partea prietenei tale si daca nu ar fi pune-te in situatia ei nu ar fi deloc placu.Eu spun sa il lasi in pace si sa ii explici ca nu iti poti trada cea mai buna prietena, dupa parerea mea prietenia este un lucru mult mai important si de mult mai lunga durata de cat s fii cu un baiat care te poate insela si pe tine cum a facut-o cu prietena ta si te poate minti...

4 răspunsuri:
| lyrics a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i zici prietenei tale.
Daca si tie iti place explica-i in asa fel incat sa fiti impacate amandoua. Dragoste cu forta nu se poate.
Si de obicei nu merita sa dai prieteniile pe posibile relatii

| Anqutsa a răspuns:

Eu nu cred ca ar fi bine sa accepti,deoarece cred ca prietena ta ar avea motive sa se supere. Mai bine i-ai spune baiatului ca nu ai de gand sa stai cu el si ar trebui sa ii spui si prietenei tale, pentru ca baiatul poate o sa zica: " Nu vrei tu sa stai cu mine, atunci lasa ca raman cu fraiera asta!" Si nu cred ca ai alege un baiat si sa pierzi prieteniawinking

| AlexCM a răspuns:

Tie iti place de el? Daca da pierzi o prietena pentru un iubit... Daca nu iti place de el poti sa ii spui prietenei tale totul ca sa stie pe cine are la usa...

| Maria_4922 a răspuns:

Preferi ca pierzi o prietenie ce ceva timp` pentru un baiat? Eu as zice din start NU! baieti sunt destui`winking