| Chinezu12345 a întrebat:

Salut, am o problema si am nevoie de ajutor. Sunt decis sa imi incep viata sexuala dar am o retinere. Ca toti baietii am acea "ata" dar la mine cred ca e mai diferit zic eu. "Ata" este pana in varful penisului unde sunt "doua buze" de culoare rosie. Intrebarile mele sunt: In momentul in care o sa am primul contact sexual o sa mi se rupa ata? Cu cele doua "buze" din varf ce o sa se intample? O sa ma doara rau? O sa curga mult sange? E nevoie de interventia unui medic specialist inainte de primul contact sexual? De ce am eu cele doua buze in varf, e normal? Tin sa mentionez ca ma pot masturba si imi pot decalota penisul. Va rog din suflet sa ma ajutati! DAU FUNDA CELUI MAI BUN SI CONCRET RASPUNS! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca forma si aspectul glandului poate fi foarte diferita, din acest motiv acele 2 ''buze'' pot fi mai mult sau mai putin evidente si acest aspect al penisului tau se va mentine intreaga viata. Pozitionarea precum si lungimea frenului penian adica a ''atei'' este de asemenea foarte diferita atat ca lungime grosime sau locul de prindere pe gland, mai la baza sau mai inspre varf. Fiindca reusesti sa-ti decalotezi penisul usor si mai ales complet si fara nicio problema inseamna ca frenul are lungimea normala si din acest motiv cel mai probabil NU se va rupe niciodata, asa cum se intampla in cazul a peste 80% dintre barbatii care au penisul perfect sanatos si mor cu acea ''ata'' intacta si la locul sau. Daca penisul tau este asemanator si poate fi manevrat la fel cu cel prezentat in urmatorul film educational :
https://www.youtube.com/watch?v=s6on8BsMrsg
In acel caz poti sa te consideri ca si tu faci parte din randul barbatilor care au fost dotati cu un penis si sanatos si perfect functional. Multa sanatate!

| Chinezu12345 explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc frumos pentru raspuns. In sfarsit e cineva care m-a lamurit. Si inca ceva, o sa am nevoie de prezervativ clar, sunt pe marimi sau de care ar trebui sa iau?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Ata" aceea nu se va rupe niciodata si este bine sa nu se rupa, pentru ca-ti face penisul insensibil.

| Quassaar a răspuns:

Stai liniștit puștiule, eu am dublu și încă ceva din anii tăi și "sufăr" de aceeași "problemă" laughing) N-o să te doara nimic, ba din contră vei căuta acesta plăcere toată viața. Don't worry, be happy!