| Polyana a întrebat:

Salut.am o problema si nu stiu ce sa fac asa ca va cer sfatul.acum ceva timp mie mi-a placut de un baiat da n-am avut curajul sa-i zic...acum am aflat ca el ma place si cu ajutorul prietenei mele vrea sa ne intalnim.nu sunt sigura daca il mai plac si nu vreau sal ranesc. ce sa fac?

8 răspunsuri:
| Jesss a răspuns:

Pai daca acum cateva zile il placeai si acum nu o mai faci, inseamna ca sentimentele tale nu erau reale, nu este neaparat ceva rau, poate ca doar ti-ai dat seama ca nu e ce vrei tu, este posibil sa-ti fi trecut si pentru ca ai aflat ca te place, atunci can te refuza il vrei din ce in ce mai mult, desi este un sentiment foarte placut cand iti dai seama ca cel pe care-l iubesti te iubeste si el, ce sa-ti zic? thinking incearca sa iesi cu el, vezi poate va intelegti bine, daca tot nu-ti place spune-i-o foarte foarte delicat, pe cat par de duri pe-atat de sensibili sunt baietii!

| Niros19 a răspuns:

Pai macar ma bucur ca nu vrei sa il ranesti cum fac cele mai multe fete (scuze pentru cele care nu fac) trebuie sa te gandesti bine daca il mai placi apoi ar trebui sa ii zici adevarul ca daca ar afla ca nu il mai placi si faci asta doar ca sa nu-l ranesti ar fi mult mai nervos si suparat decat daca ai spune adevarul. Deci noroc

| pissi_8742 a răspuns:

Pai mergi la intalnire si o sa iti dai seama ce mai simnţi pentru iel.dar daca nu mai simti nimic ii spui tot adevarul si se rezolva funda?

| sorinello a răspuns:

Pai, tu nu il placi? te-ai putea intalni cu el. vorbiti, radeti, dar ti distanta, o sa-i dai de inteles ca nu vrei o relatie cu el si sigur va intelege happy baietii sunt altfel. mai timizi, chiar daca vor sa para conducatorii. incearca sa legi o relatie de prietenie cu el daca vrei asta happy
succes

| Dayana06011999 a răspuns:

Pai eu te sfatuiesc asa:du-te la intalnire, radeti, vorbiti.nu mai mult. daca tu nu m-ai simti nimic pentru el ar trebui sa fi mai distanta ca sa ii dai de inteles.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uitate aici http://www.cerculet.com/u.php?user=katy098

| DaNIEL_9246 a răspuns:

Sti eu i-as mai da o sansa vezi dac ati place si daca nu BYE rolling on the floor)

| RoUzIe a răspuns:

Esti cool. Cand il placeai tu el nu stia.acum ca te place el nu-l mai placi tu! Nu pierzi nimic daca te intalnesti cu el. Asa vei descoperi si comportamentul lui.