| Claus21 a întrebat:

Salut,

Am o problema si vreau o parere, si am vazut ca aici este o comunitate foarte prompta si cu raspunsuri foarte bune.
Am facut sex cu fosta mea prietena, la inceput fara prezervativ, un minut, 2, si apoi cu, finalizarea a fost cu prezervativ in interior (daca pot spune asa), apoi ea s-a dat jos, am stat putin imbratisati si dupa ne jucat putin (in sensul ca ne-am gadilat si faze copilaresti de genu), apoi am observat ca prezervativul era pe abdomenul meu si continutul cam golit pe mine. Nu cred ca i=a ajuns in zona ei, si ea tocmai terminase ciclul, si a zis ca si dupa i-a curs putin.
Nu a vrut sa ia pastila de a 2-a zi si acu astept nerabdator sa treaca luna, parerea voastra care este?
Este vreun pericol sa ramana insarcinata?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, fiindca 20-30% risc de sarcina inseamna 70-80% sanse sa nu fie sarcina. Orice om normal isi asuma un oarecare risc de sarcina cand are activitate sexuala.

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cam 20-30% sanse de sarcina.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca un act sexual neprotejat fara ejaculare are un risc de sarcina intre 4 si 27%. Folosirea gresita a prezervativului, asa cum spun ei ca au facut-o, duce intotdeauna la ajungerea de spermatozoizi in vagin, fiindca ei sunt foarte mobili si atrasi de secretia vaginala in care au mobilitate maxima. Nu a precizat perioada ciclului menstrual decat aproximativ, dar pare a fi dincolo de ziua 5. Asadar, intre cam 20% riscul pentru acea zi al unui contact sexual neprotejat fara ejaculare si 40% riscul unui contact sexual fara prezervativ cu ejaculare, am ales un risc ponderat bazat pe mai multi ani de exeperienta in domeniu. Sper ca explicatia a fost clara si pe intelesul tuturor, chiar si al celor rau intentionati.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Claus21 este vorba de 5 zile inainte si 5 zile dupa prima zi a menstruatiei. Adica ultimele si primele 5 zile ale unui ciclu menstrual. Nu conteaza cat dureaza sangerarea, numai primele 5 zile ale ei au risc minim.

| Crisu a răspuns:

Nu cred!
vturcanu cum sa fie tata? straight face tu ai citit ce a scris mai sus? Nu cred. oh go on daca citeai tot, vedeai ca e o sansa foarte mica de a fi tata.winking

| Cypronge a răspuns:

Eu iti spun in ce situati o femeie poate ramane insarcinata iar tu deduci cum vrei.
O femeie poate ramane insarcinata si daca este primul ei contact sexual, si daca face sex in timpul menstruatiei, SI DACA NU AI EJACULAT INAUNTRU pentru ca lichidul ce il secreta penisul in timpul contactului sexual pentru lubrifiere contine spermatoizi, sunt sanse mai mici sa fi ramas insarcinata dar sunt.

| thereforyou a răspuns:

ძἶმ მΓპ - merita stupid & nefolositor.
justmeesb - merita inteligent + folositor.

| thereforyou a răspuns:

@Brigaela
Care este baza raspunsului tau? Zi-mi te rog ce argumente ai pentru procentajul ala?

| justmeesb a răspuns:

Nu cred ca e nici o problema, stai relax pana la motive serioase de ingrijorare si pe viitor scapa de prez dupa care va tot puteti juca happy. Pa pa

| push2gl a răspuns:

Pericol ar fi daca a ajuns ceva in zona respectiva

| Diaa_8436 a răspuns:

Sa inteleg din istorisirea ta ca ai vrea un copil sau cehee hee
exista si acest perikol sa ramana insarcinatawinking

| ՀԷՑ a răspuns:

Nu are sanse, mai ales daca tocmai terminase ciclul si i`a mai curs dupa, poti sta linistitwinking

| vturcanu a răspuns:

Te felicit vei fi tata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ei, a ramas insarcinata?

| Claus21 explică:

Nu nu as vrea, si are 21 de ani

| Claus21 explică:

Dar nu era o chestie cu 5 zile inainte si 5 zile dupa, zile considerate mai sigure?

| Claus21 explică:

So, i`m fucked

| Claus21 explică:

Ms all, oricum am de asteptat o luna tongue

| Claus21 explică:

Aflu peste 3 saptamani tongue

| Claus21 explică:

A fost ok, de data asta am scapat big grin

| DittaDudu a răspuns:

Dar catzi ani are?