| alexandra347 a întrebat:

Buna, am o intrebare, daca iubitul meu s-a terminat inainte de sex o data, si s-a spalat doar cu apa, apoi am facut sex cu prezervativ pana intr-un punct (cand el nu se terminase) si apoi ne am prostit, si a scos prezervativul, si a mai bagat o odata sau de doua ori fara prezervativ, dar totusi fara sa se termine in mine, iar eu in urmatoarele 15 ore am luat pastila, pot ramane insarcinata? am avut dupa 4 zile o sangerare care semana cu ciclul (am citit ca e efect advers de la pastila) dar ciclul meu trebuia sa vina abia dupa doua saptamani. POT RAMANE CUMVA INSARCINATA?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In cazul in care ai procedat asa cum este descris in intrebarea ta, in nici un caz NU mai exista posibilitatea de a se produce si de a exista o sarcina. Sangerarea amintita a reprezentat reactia adversa a organismului fata de hormonii introdusi in corp prin folosirea contraceptivului amintit. S-ar putea ca menstruatia sa porneasca la data la care ar fi trebuit dar exista posibilitatea ca ciclul sa fie dereglat chiar de acum din prima luna si din acest motiv sa intarzie mai mult sau mai putin dar se va porni in mod sigur. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu poți rămâne gravidă.

| LoveSleep a răspuns:

V-ați prostit? Eh, nu cred că v-ați prostit, nu te subestima așa. Sigur nu erați dinainte?
Ai luat o pastilă cu efecte adverse foarte grave pentru că v-ați prostit și a mai băgat-o de 2 ori în tine?
Dar ca să nu zici că nu am răspuns...nu ești gravidă. Dar dacă mai iei una, sigur nu mai rămâi.

| christall a răspuns:

Daca ai luat pastila nu cred. Dar mai bine sa previi si sa folositi prezervativul tot timpul.