| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema. Sunt impreuna cu baiatul asta de vreo 8 luni, si ma simt pregatita si apropiata de el incat sa trecem la pasul urmator. Eu sunt virgina. Problema e mama, care e de moda mai veche si spune ca pana la 20 ani nu ar trebui sa fac sex. Am avut mereu o relatie deschisa cu mama, si nu as vrea sa o mint pana la 20 ani dar nici sa astept atat. Nu simt ca il voi pierde pe baiat oricum, dar pur si simplu ma simt eu destul de pregatita. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| alexwahl a răspuns:

Mama e singura fiinta care iti vrea binele cu adevarat.Cel ce te iubeste nu se rezuma doar le sex. Nu ai nimic de pierdut daca mai astepti. Tu esti cea care poate sa decida.

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Te sfatuiesc ca totusi cu toate reticientele tale, sa incerci sa ai cu mama ta o discutie face2face ca intre 2 prietene foarte bune si foarte apropiate. In mod absolut sigur iti va da cel mai bun sfat posibil in aceasta problema. Succes!

| mihai69 a răspuns:

Acum depinde; dacă ai cinșpe ani, mai așteaptă. Dacă ai trecut de 16 jumate... ar fi bine să mai ai puțină răbdare. Dar nu e rău să vorbești și cu mama ta; eventual îi spui că vrei pentru început doar peting (și n-ar strica să te și ții de cuvânt, cel puțin o vreme).

| Unicornlover7 a răspuns (pentru mihai69):

Am facut 17 de 2 luni. Mersii mult!

| Freya1 a răspuns:

Vorbeste cu iubitul tau spune-i ca nici tu nu esti pregatita si nici cu mama ta nu ai vrea sa te certi iar daca o sa se intample sigur o sa se intample atunci cand vei simti ca e timpul. Daca te iubeste te va astepta.
Nu va trebui sa astepti neaparat 20 de ani dar daca tu nu simti inca sa faci asta inseamna ca ceva e la mijloc si vreo indoiala in sufletul tau legat de relatia respectiva tot exista

| sofisis a răspuns:

E musai sa ii dai raportul mamei?
Si sincer, care e faza? Daca faci sex la 18 sau la 20, care e diferenta?
Mai stai si tu pana la 18 ani, nah. Macar sa poti spune ca erai majora.

| alina2k18 a răspuns:

Deci daca o faci la 20 ani ramai pentru totdeauna cu el, nu?
Ce romanticwinking
Bine de stiutwinking

| NYK4u a răspuns:

Lasa-l sa mai fiarbă ceva timplaughing

| Mada1920 a răspuns:

Este alegerea ta ce faci pe viitor, degeaba iti pui o bariera si anume 20 de ani, totul este sa fii tu documentata, dezvoltata atat mintal cat si fizic si sa iti asumi ceea ce faci.

Răspuns utilizator avertizat
| ionyspartan a răspuns:

Spune mamei tale ca te simti matura si te sinti pregatita sa faci dragoste cu acel baiat. Apoi sa o faci sa inteleaga ca tu ai incredere in baiat si in faptul ca baiatul o sa fie atent cu tine in acel moment si nu numai. Succes!