| Rambo335 a întrebat:

Salut am o relatie cu iubita mea de 2 ani jumate ne iubim foarte mult nu m-a inselat nici o data stiu sigur asta deoarece ne vedem tot timpul si nu ar avea cum... ne.am despartit aproximativ 2 luni din cauza mea ca eram foarte posesiv si foarte gelos. intr.un final tot ea a venit la mine si ne.am impacat. Ne iubim foarte mult si nu vreau sa o mai pierd inca o data. Dupa aceasta impacare eu sunt foarte foarte gelos si mereu am foarte multe idei proaste in cap si imi fac tot felul de idei cum ca ar fi cu altul. daca nu.mi raspunde la telefon ma i.au crizele si ma gandesc ce.o face cu cine o fi daca ma inseala. spre exemplu astazi un coleg la munca i-a zis ca se face mai frumoasa pe zi ce trece. cand mi.a spus am innebunit nu stiam ce sa mai fac sa nu ne certam asa ca am plecat. va rog sa ma ajutati. Dau fundaIubirea mea ce faci talica?

5 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Buna,

In primul rand ar trebui sa te hotarasti daca te-a inselat sau nu, spui ca nu, ca n-ai motive sa fii gelos, si totusi de ce esti? Sa-i faci crize, sa vada si ea ca n-o meriti? laughing E de-ajuns ca s-a intors la tine, tot ea, cand tu trebuia sa te cam rogi de ea sa te ierte, ca tu ai gresit! Dar in fine, rezolva-ti problemele cu tine, esti gelos pentru ca n-ai incredere in tine. Crezi ca iubita ta merita unul mai bun, mai frumos? Crezi ca nu esti de ajuns pentru ea?
E normal sa fii un pic gelos, dar cred ca tu exagerezi! Nu faci decat sa o impingi la stres si sa ia o decizie nefavorabila tie (si anume despartirea). Asa ca rezolva-ti intai problema cu tine insuti, apoi gandeste-te daca mai esti gelos.

| SG1995 a răspuns:

Dude problema ta e patologică, ai nevoie de ajutor profesional, dacă nu toate relațiile tale vor merge prost. Sfatul meu: Mergi la psiholog e singurul care te poate ajuta în acest caz.

| Necunoscut112 a răspuns:

Ce ratat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe de-o parte spui ca esti sigur ca nu te-a inselat niciodata (asa se scrie acest cuvant complicat) si pe de alta parte o banuiesti tot timpul ca te insala. Care dintre ele e pana la urma?

| OrbulCuVedere a răspuns:

Ai toate calitatile unui om nebun.