| Rambo335 a întrebat:

Salut am o relatie cu iubita mea de 2 ani jumate ne iubim foarte mult nu m-a inselat nici o data stiu sigur asta deoarece ne vedem tot timpul si nu ar avea cum... ne.am despartit aproximativ 2 luni din cauza mea ca eram foarte posesiv si foarte gelos. intr.un final tot ea a venit la mine si ne.am impacat. Ne iubim foarte mult si nu vreau sa o mai pierd inca o data. Dupa aceasta impacare eu sunt foarte foarte gelos si mereu am foarte multe idei proaste in cap si imi fac tot felul de idei cum ca ar fi cu altul. daca nu.mi raspunde la telefon ma i.au crizele si ma gandesc ce.o face cu cine o fi daca ma inseala. spre exemplu astazi un coleg la munca i-a zis ca se face mai frumoasa pe zi ce trece. cand mi.a spus am innebunit nu stiam ce sa mai fac sa nu ne certam asa ca am plecat. va rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Daca s-a intors la tine, inseamna ca te iubeste si clar nu te inseala.Nu mai lua in serios orice detaliu fiindca o s-o pierzi din nou mai repede de cum a venit inapoi.
Fa terapie cu un psiholog ca asa n-ai cum sa-ti dai seama unde gresesti si de ce continui sa fii foarte gelos.

1 răspuns:
| Savantul2017 a răspuns:

Niciodata nu poti stii sigur daca te inseala sau nu, este imposibil.Insa nu asta e problema, problema este ca gelozia exagerata iti face tie rau, apoi ei si relatiei voastre.Gelozia este o boala grea de care nu poti scapa cu cateva sfaturi de pe net. Iti recomand sa vorbesti cu un psiholog.Bafta!