| xXx_6498 a întrebat:

Salut, am patit cel mai groaznic lucru posibil, m-am indragostit(de o fata normal), sa intampla chiar pe neasteptate lucrul asta si e groaznic sentimentul, si vreau sa-mi ziceti cum scap de el, adica imi place mult de fata, doar ca mi frica ca raspunsul ei va fi NU, si nu vreau doar sa-mi pierd timpul gandiduma la ea, ca pe urma sa sufar, e prima oara in viata mea cand m-am indragostit asa de cineva, am mai fost cu fete, doar ca nu prea imi placeau deloc, dar de fata asta chiar imi place, ne cunoastem, am iesit de cateva ori, ne intelegem chiar foarte bine, nu suntem tocmai prieten, da amici suntem, si nu vreau sa sufar apoi ca va zice nu, eu nu stiu daca asa va fi, sunt sanse de 50-50%, dar mi-e frica, pentru ca pentu prima oara imi place de cineva cu adevarat, si nu vreau sa stiu ca zice nu, nu stiu cum sa explic, ma puteti ajuta? Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| TitiDrLove a răspuns:

Asa sunt si eu. aceeasi situatie... dar a mai disparut setea de ea dupa un timp... de la indiferenta. tongue macar vorbeste cu ea tongue

| mihaibr11 a răspuns:

In viata cam totul implica o doza de risc. Din moment ce tipa iese cu tine si din cum descrii tu relatia voastra, imi imaginez ca nu fuge cand te vede. Tatoneaza un pic terenul, niste apropouri, ma intelegi sper. Si cand va fi momentul intreaba deschis si direct. Succes

| Phutui a răspuns:

Altu care se ascunde de temeri in loc sa le infrunte! si daca dai inainte? ce ai de pierdut? acu spui asta, dar mai tarziu cand o vei vedea cu altu, vei plange in pumni ca ai avut sansa si ai ratat-o.si o sa iti crape inima in tine, cand o vei vedea in bratelel alutia, cum o atinge saruta etc

| oneDisturbed a răspuns:

Preferi sa te macine gandul ca ar putea sa zica "da" dar nu ai intrebat'o sau sa stii ca nu vrea si sa treci mai departe?

| emma23 a răspuns:

Pai in primul rand a fi indragostit nu e un lucru groaznic, din contra.Ar trebui sa incerci si sa vezi daca si ea simte la fel. Daca n-o faci, iti va parea rau mai tarziu.Si chiar daca raspunsul ei va fi "nu", probabil vei suferi putin, dar n-am auzit pe nimeni sa moara din asta.E normal sa si suferim.Doar nu crezi ca gata, acu' te si insori cu ea laughing. Apropo, cati ani ai?

| crynutzza a răspuns:

Pai eu cred ca tuturor ne e frica atunci cand ne gandim ca raspunsul ar putea fi nu.dar totusi daca e vorba de iubire eu cred ca ar trebui sa incerci...ai putea sa ii sugerezi ca o placi sau ca iti place sa iti petreci timpul cu ea, parerea mea e ca daca renunti la sentimente mereu vei avea in minte si varianta pozitiva in care ea ar fi zis da...si cum ar fi fost atunci.