| Jack99 a întrebat:

Am sanse sa imi fac prietena daca pana la 23 de ani nu am avut si nu am deloc experienta cu fete?

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,o sa mori virgin, asta e

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

De ce faci misto de el?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

E si asta o posibilitate

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Ce posibilitate?

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Sa fi celibatar pe viata

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Ar fi super misto

| RAY a răspuns (pentru ForeverAlone97):

Eeeeeeee omul are nevoie si de iubire nu doar de singurate

| ForeverAlone97 a răspuns (pentru RAY):

Asa-i. Insa la ce fete sunt in ziua de azi prefer sa stau singur

| Violleta2022 a răspuns:

Varsta nu este o piedica in a-ti face o prietena, dar izolarea este!
Daca in loc sa iesi afara si sa socializezi cu prietenii, sa-ti cauti o fata, sa vorbiti, sa iesiti, preferi sa stai singur in casa, atunci nu ai de ce te plange de singuratate, pentru ca nimeni nu-i vinovat de faptul ca te-ai izolat.
Iesi din mediul virtual si cauat-ti o fata reala! Sunt 3.5 miliarde femei pe lumea asta si cel putin 300 zilnic in jurul tau. Alege una, zambesti, fii respectuos si spune-i ca o placi. Restul vine de la sine!

| Holiday a răspuns:

"...si cine este in masura sa decidă cine e "atragator" si cine nu"

Oricine ar trebui sa fie in masura. Macar din punctul lui de vedere.

" Te-as intreba ce legatura are aspectul cu relatia..."

Cum sa nu aiba legatura aspectul cand iti alegi partenerul?!
Bine, daca esti in situatia in care nu poti alege, te multumesti pana la urma cu ce se nimereste, dar nu asta e ideea.

| Plato a răspuns:

Bineinteles ca ai toate sansele! Cu siguranta ti-e predestinata o jumatate, asteapt-o, fii pe faza ca va veni fara indoiala.

| Justme1997 a răspuns:

Da, fii optimist

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca eu n-am avut niciodata si am 25 happy, nici tu n-o sa ai, stai linistit
MOTIV: trebuie sa ai anumite motive pentru care n-ai avut, si daca nu le rezolvi n-o sa ai niciodata happy

| Demetrov a răspuns:

Sper sa nu ajun ca tine in viitorsad da frate, exista pentru fiecare persoana o stea minunata, mult succes happy

| Thyself a răspuns:

Bineînțeles. Doar că probabil nu va fi chiar ce ai fi vrut tu. Lipsa de experiență nu prea îți permite să alegi. Fetele miros de la o poștă nesiguranța și prima ta șansă va fi cu o fată care este la fel de neexperimentată ca tine. Ceea ce nu cred că te va da pe spate, nu va fi așa atrăgătoare. Va fi mai mult un soi de prietenie. Iar dacă va fi vorba de atracție din fața unei fete care e în poziția de a alege, atunci va fi ceva de scurtă durată. Nu îți fă filme cu până la adânci bătrâneți, dar bucură-te totuși de experiență. Zâmbește, simțiți-vă bine împreună. Nu fi crispat doar pentru că nu ai siguranța faptului că te va alege pe tine.

| Plato a răspuns (pentru Thyself):

Inoti in superficialitate, baiatul meu. Ce idei oribile, ce exprimari ordinare, ce gandire mizera... infiorator. "Nu va fi asa atragatoare"? Serios? Pana acolo merge infatuarea? Te-as intreba ce legatura are aspectul cu relatia si cine este in masura sa decidă cine e "atragator" si cine nu, dar o sa-mi vina sa plang daca mai zici ceva de genul.

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

"Te-as intreba ce legatura are aspectul cu relatia"
Are, are.
"Si cine este in masura sa decidă cine e "atragator" si cine nu".
Tu singur decizi, sau ma rog, intr-o oare care masura, dar cand o faci, o faci involuntar.
"Cu siguranta ti-e predestinata o jumatate, asteapt-o, fii pe faza ca va veni fara indoiala"
Cel mai prost sfat, "asteapt-o". rolling on the floor
Asteapta mane, nu fa nimic, sigur prin puterea atomilor si a miscarii browniane o sa vina asa din senin una la tine si o sa se indragosteasca de "caracter", ceea ce e imposibil sa te indragostesti doar de caracter, aspectul si caracterul fac acea fiinta persoana de care-ti place.
Vad ca-ti place sa eviti unele intrebari, dar iti place sa te contrazici singur destul de mult.
Acum zici ca aspectul conteaza 15%, dupa zici ca aspectul e irelevant laughing rolling on the floor
Daca nu te-a inzestrat mama natura, aia e... nu toti ne nastem frumosi dpdvd fizic, si nu conteaza doar asta, dar sa nu te astepti sa se uite cine stie ce fata la tine, o sa te pricopsesti doar cu una nu foarte atragatoare la care nu prea se uita nici dracu laughing
Si ce predestinare visezi?
Adica daca vad 10 fete ca trec, iar eu random, o aleg pe una, ma duc la ea, vorbesc... dupa mult timp ne casatorim, inseamna ca mi-a fost predestinata? rolling on the floor Nu exista asa ceva, puteam foarte bine sa aleg pe altcineva, destinul ti-l faci singur.
Deci crezi in energii, in zodiac si alte prostii? laughing Acum am inteles de ce esti asa batut in cap.

| Plato a răspuns (pentru raMLesS):

Nu stiu ce intrebari am evitat, daca mi le spui o sa incerc sa-ti raspund. Cat despre contrazis, nu am spus ca (,) conteaza 15%, ci am spus ca MAXIM 15%. Pentru mine e irelevant, dar am incercat un compromis pentru a multumi si masele. N-o sa mai zic nimic despre faptul ca arunci cu "atragator" si "neatragator" dar nu poti sa-mi spui cine stabileste cine e cum. Prin "asteapt-o" nu ma refeream sa stea in casa sa astepte sa-i bata la usa, ci sa nu fie disperat in a gasi, deoarece cineva ii e predestinat, prin urmare nu are de ce sa se ingrijoreze ca va ramane singur daca nu vrea asta. Mai rau decat faptul ca esti superficial, e ca tu crezi ca e si bine ce faci. Am cunoscut oameni ca tine care recunosteau ca nu e o gandire potrivita, doar ca asa sunt ei, superficiali, apreciaza doar exteriorul. Erau constienti de faptul ca gresesc, iar asta le amelioreaza putin vina. Eu prefer sa vad o relatie ca fiind bazata pe o iubire absoluta, astronomica, o conexiune sufleteasca si intelectuala, o desavarsire a existentei, a infinitul, dar deja cu siguranta te-am pierdut sau poate ti-am starnit un zambet, sau un "facepalm". Platon e de acord cu mine, deci nu sunt primul specimen, din pacate si Nietzsche are urmasi...

| raMLesS a răspuns (pentru Plato):

"Eu prefer sa vad o relatie ca fiind bazata pe o iubire absoluta, astronomica, o conexiune sufleteasca si intelectuala, o desavarsire a existentei, a infinitul, dar deja cu siguranta te-am pierdut sau poate ti-am starnit un zambet, sau un "facepalm""
Mi-ai starnit mai multe... esti prea visator, nu cred ca ai avut nici o data o iubita.
Nu poti sa iubesti in asa mod pe cineva daca nu te atrage fizic, aici chiar m-ai facut sa rad.
Si nu are treaba cu sufletul, cu energiile astronomice, cu infinitul sau cu alte vrajeli laughing Totul se intampla la nivelul creierului, tu in realitate nu iubesti deloc, creierul doar ca*a dopamina.
"dar nu poti sa-mi spui cine stabileste cine e cum"
Ba da pot, tu inca de cand te nasti vii deja cu un pachet sa-i zic asa, de reflexe, placeri... faptul ca oamenii vor sa aiba cat mai multe, apreciaza lucrurile simetrice si chipurile frumoase, nu e nimic superficial.
Nu cred ca poti numi "superficial" ceva ce poti realiza cu 500 lei.