| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am si eu mica-mare problema. Penisul meu e cam de 14 - 15cm, insa in stare flasca e mic, si cateodata se face ff mic si nu am idee de ce. De ex. la prietenii mei si problema. la toti baietii e mai mare in stare flasca. Si alta problema ar fi ca nu pot sa ma "pis" cand mai e cineva cu mine, intelegeti voi. Astept raspunsurile voastre.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Luand in condideratie explicatiile tale, se pare ca tu ti-ai masurat cucul pe dedesubt, nu cum este normal, cu linia peste el. De aici si diferenta foarte mare intre cele 2 stadii: erecta si flaca, desii, cand este in erectie se dubleaza in volum.
Uite aici procedura corecta:
http://www.penimaster.ro/masorlung.html

Acum, dupa ce l-ai masurat corect, vezi ca nu-i diferenta chiar atat de mare, de la starea erecta la cea flasca?
In ce priveste urinatul langa alti baieti, este normal sa te rusinezi si sa te inhibi, toti patesc asta pana la un moment dat, cand se obisnuiesc si ignora celelalte persoane.

| Frank51 a răspuns:

E complet normal sa nu poti sa te usurezi cand cineva se uita la tine. In stare flasca penisul poate sa se micsoreze foarte mult datorita unor conditii precum temperatura, umiditatea, samd.

| Goete a răspuns:

Nu iti face probleme din ceea ce nu e o problema?
Oare de ce nu te preocupa marimea degetului aratator? Lasa-te de prostii, esti ok si esti cel mai bun pentru cea care va fi pentru tine

| ForeverAlone97 a răspuns:

Poate ti se face mic datorita frigului

| anonim_4396 explică (pentru ForeverAlone97):

Probabil, dar mi se pare cam ciudat sa fie doar la mine asa.