| andutzu12345 a întrebat:

Buna am o problema am 13 ani si am penisul in stare flasca de 3 cm si in stare erecta de 6 da recunos sunt mai plinut credeti ca am vreo problema?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Ar fi bine sa te vada un endocrinolog. Plinut plus ce descrii (chiar mi se pare foarte mic pentru varsta ta) ar putea indica o poblema cu glandede. Daca chiar ai una, cu cat incepi tratamentul mai repede, cu atat mai bine.

| andutzu12345 explică (pentru SkyPilot):

Da dar mi-e rusine sa le spun alor mei ce sa fac

| SkyPilot a răspuns (pentru andutzu12345):

Treci peste rusine, nu este vina ta. Iti va fi mai rusine daca ai intr-adevar o problema si nu vei putea avea o prietena, sau te vei face imens sau iti vor ceda organele interne. Iar daca nu ai nimic, mergand la doctor vei avea liniste interioara.

| andutzu12345 explică (pentru SkyPilot):

Da dar ai mei no sa ma duca la doctor o sa zica ca n-am nimic si daca am asta e nu-i intereseaza intelegi m-as duce singur fara sa stie ei da nu stiu cum si unde

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nu.

| andutzu12345 explică (pentru neutrino):

Dar nu este cam mic pentru varsta mea?

| andutzu12345 explică (pentru neutrino):

Vreau ceva mai concret daca se poate multumesc

| andutzu12345 explică (pentru neutrino):

Poti fi mai concret?

| neutrino a răspuns (pentru andutzu12345):

Momentan tu il folosesti pentru a face pipi, iar pentru acest lucru marimea este suficienta. Daca nu, atunci poti consulta un medic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru andutzu12345):

Poate fi ceva genetic.
Daca ai penisul mic asta nu înseamnă ca ai vreo boala.
Eu zic sa stai liniștit. Acesta creste pana in jurul vârstei de 22 de ani. Eu zic ca este timp suficienthee hee

| minrest a răspuns:

E bine sa mergi si la endocrinolog, dar eu banuiesc ca asa e penisul tau. 6 cm deja nu mai e un micropenis. Cam la varsta ta incepe sa se dezvolte mai rapid, m-ar mira sa nu mai ia macar 4 cm. pana la 16 ani, si cu minim 1 cm. dupa aceea, ajungi la 11 cm., aproape de medie. Dar nevoie o sa ai de 8 cm. Asa ca eu zic ca, desi e mic recunosc, nu ai de ce sa-ti faci probleme. Salut.

| mary343 a răspuns:

Probabil o parte din el este ascunsa in pernita de grasime...