| K4sZz a întrebat:

Salut.am si eu nevoie de niste sfaturi am 14 ani si pana acum nu am avut nicio prietena.sunt multe fete in cartier care ma plac dar eu nu le plac fiindca nu sunt cum imi doresc eu mai pe scurt frumoase. de cateva saptamani am pus ochii pe o foarte buna prietena de-a mea care o cunosc de multi ani.nu stiu ce sa fac sa o intreb direct sau sa mai vorbim sa o iau incet cu pasi marunti? va rog sfaturi

Răspuns Câştigător
| rocketguy3321 a răspuns:

Pasi marunti la inceput. Daca nu ai ce pierde, o intrebi direct, dar dat fiind faptul ca sunteti prieteni de multi ani, eu zic ca intai trebuie sa ii dai de inteles ca nu mai vreti sa fiti doar prieteni, dar incetisor, nu dintr-o data!
Invit-o in oras, seara, la un suc, la un film, sau doar asa in parc, sa vorbiti! Undeva unde sa fiti singuri, si sa puteti vorbi, dar sa fie seara, asa ii mai clar ca e mai mult o intalnire "in 2" decat una intre amici. Iti tin pumnii! big grin

| K4sZz explică (pentru rocketguy3321):

Mersi de ajutor

| rocketguy3321 a răspuns (pentru K4sZz):

Cu placere! happy

7 răspunsuri:
| crissyyo a răspuns:

Pur si simplu intra in vorba! faceti cunostinta, cunoasteti-va mai bine, descopera punctele comune, distrati-va, invit-o la tine acasa, la plimbare, incetul cu incetul o sa descoperi ca totul vine de la sine si nu-ti trebuie aceste sfaturiwinking Baftaa multaa :*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faci mare greseala daca cataloghezi fetele in felul asta, decat frumoasa si proasta mai bine uratica si desteapta

| costellodonatz a răspuns:

Nu o lua derect, o vei speria, va fugi in munti si se va calugari. Usor, usor te apropii de ea, astfel incat sa deveniti amici, ii ceri id-ul de mess (in cazul in care nu-l ai), ii spui cuvinte frumoase, o alinti, ii trimiti melodii care s-o inmoaie...iar cand simti ca e momentul potrivit o inviti in oras si-ti marturisesti sentimentele. Sper ca te-am ajutat.

| hitman112 a răspuns:

O poti duce la tine acasa si ii areti puta, poate o sa iti faca un orallaughing Disperat mai esti la 14 anilaughingrolling on the floor

Răspuns utilizator avertizat