| Cosmin a întrebat:

Am si eu o curiozitate: de ce majoritatea fetelor asteapta ca baietii sa fie cei care fac primul pas intr-o relatie sau in a spune ceea ce simt sau isi doresc? Niciodata nu am reusit sa inteleg asta! Ma gandesc k daca si fata respectiva simte sau isi doreste acelasi lucru, la fel de bine ar putea sa spuna si ea! Inteleg k e frumos ca baietii sa faca primul pas, dar totusi...

Răspuns Câştigător
| bruno9432 a răspuns:

Chiar tu ai spus "e frumos ca baietii sa faca primul pas" happy... in general barbatii interpreteaza prost primul pas de aceea femeile vor evita sa il faca. Femeia trimite semnale subtile (sau mai putin subtile happy, daca te prinzi si faci ceva bine. daca nu, nu.

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Fiindca asa au facut zeci de generatii stramosii lor si e inscris in memoria genetica.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Pentru ca sunt mai timide. Pentru ca viseaza la o dragoste ideala unde iubitul ghiceste ce isi doreste ea...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Pentru ca asa e normal avand in vedere timiditatea fetelor.

mira
| mira a răspuns:

Se considera ca baietii sunt mai putenici si rezista mai bine la un eventual refuz.

| inna a răspuns:

Depinde de fata, eu nu astept ca el sa faca primul pas, daca intr-adevar imi trezeste interesul un anumt tip.

| andrelina a răspuns:

Pentru ca nu constientizam cad de bine e ca noi sa luam initiativa.Astfel,probabilitatea ca barbatul sa ne insele, este mult mai mica.

| naya a răspuns:

Ca sa nu trebuiasca sa avem de infruntat un refuz la o adica, asa cum vi se intampla voua. oftica-te!

| lidika a răspuns:

Problema este ca baietii sun altfel. gindirea lor este diferita de a noastra, a fetelor.
Spre exemplu eu, niciodata nu am curajul sa-i spun unui tip ca il plac... dar deja dupa ce el a facut primul pas e altfel.
Fetelor le este frica sa nu fie respinse.
Iar baietii reactioneaza diferit la o declaratzie de dragoste in premiera...

Si cum s-a mai spus. E FRUMOS KA BAIETZII SA FACA PRIMUL PAS.

| carmen_5231 a răspuns:

Pentru ca voi nu stiti niciodata ce vreti.

| saint a răspuns:

Mda... barbatul trebuie sa citeasca in stele ce-si doreste eawinking Din cauza asta ajung unele la 30 de ani singure big grin