| Ioan-Alexandru_Marcu_1994 a întrebat:

am si eu o intrebare am 18 ani si plac o fata de 14 (e prima oara cand imi place cu adv o fata de varsta asta) si si ea ma place cu adevarat dar problema e ca ii este frica sa nu afle parintii ei...asi vrea sa-mi dati o idee cum s-o conving sa nu-i fie frica de asta fiindca chiar de suna ciudat eu chiar o iubesc pe fata astasad

Răspuns Câştigător
| caus3lov3ya a răspuns:

Te inteleg eu am 14 si prietenul meu 18 si putin faza e ca ..am reusit sa ma ascund de parinti 2luni si cv si dupa au aflat evident nu au reactionat bine dar le-am explicat ne-am certat mult pe tema astacrying( am trecut prin multesad si acum avem 9luni de cand suntem impreuna ajut-o si tu convinge-o sa le zica parintilor nu e asa de grav pe cat pare..asta daca tu chiar o iubesti o sa vezi ca cu timpul o sa fie bine:*

16 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

Omule, dar de ce nu iti place una de 10 ani? Cum sa stai ma cu una care ii este frica de ma-sa sa nu afle ca vorbeste cu un baiat...

| valentino52 a răspuns (pentru PlayWithMe):

Bine zis tu ca baiat poti sa te multumesti cu o plimbare in parc si la ora 9, 10 acasa ca tipa parintii cand poti sa fii cu una de varsta ta sa plecati la munte, la mare, sa calatoriti, sa iesiti noaptea fara frica ca daca te prinde tasu cand o duci acasa te alearga! La varsta ei sunt si imature si in 2, 3 ani se schimba si adio o sa isi gaseasca pe altcineva pentru ca vine varsta la care vor sa fie libere si sa incerce si altceva.

| Patrăţel a răspuns (pentru valentino52):

Doamne! Sincer,am ramas masca cand am citit! Ai o mentalitateee!straight face
Tu realizezi ca baiatul asta o iubeste? Cand iubesti,iti asumi toate riscurile! Ca e pitica,grasa, mica, cu cine stie ce boala, etc etc straight face daca el intr-adevar o iubeste, a acceptat asta! Poti sa fi fericit cu cineva chiar daca nu sta pana la 2 noaptea afara,chiar daca nu merge prin cluburi,cu aere si figuri,chiar daca nu te poti duce la mare doar cu ea! Dar asta nu inseamna ca,daaca ai rabdare,vei ajunge si la momente de genul! straight face Imi pare rau ca,din zi in zi,numarul baietilor ca tine,creste! Normal, e mai usor s-o iei asa,''mare'', decat sa ai grija de ea si sa ii arati ca o iubesti! Tu stai cu fetele, doar ca sa mergi la mare, sa te distrezi cu ele si alte chestii? Iubirea e mai presus. Si, ca sa stii si tu. fetele pot fi imature si la 20 de ani! Si, daca are si parinti sariti de pe fix, s-ar putea sa intri cu ea de la 7 in casa. Pacat ca gandesti asa happy Ma bucur pentru baiatul care a pus intrebarea, ca poate sa aprecieze o fata chiar daca e mica, si nu-i ofera totul pe tava.winking

| Ioan-Alexandru_Marcu_1994 explică (pentru Patrăţel):

Multumesc mult...si chiar n-am sa renunt ^^tongue fiindca povestea asta e de 2 luni...

| PlayWithMe a răspuns (pentru Patrăţel):

Haide sa iti spun eu ceva, nu mentalitatea noastra e gresita, ci poate a ta.In 99% din cazuri se intampla ca baiatul sa "creasca" fata pentru altcineva, pentru ca vezi tu, la o varsta frageda, ele azi te plac pe tine, maine plac pe altcineva.

| Patrăţel a răspuns (pentru Ioan-Alexandru_Marcu_1994):

Oricand. big grin

| Patrăţel a răspuns (pentru PlayWithMe):

Iti asumi si asta,corect? Pana la urma, daca fata chiar e de treaba, si stie sa aprecieze, n-o sa te lase asa, daca tu n-o faci sa sufere.E mai mult decat evident ca daaca iti alegi o d-astea de 14-15 ani, plina de figuri de ''diva'', care il cauta pe ala cu cei mai multi bani, si umbla cu d-aia mari doar ca sa para ele ca, ''uitee cu cine stau eu! are 18!'' normal ca o sa te lase, pana gaseste altul mai ''mare'' sau ''bun'' decat tine.

| PlayWithMe a răspuns (pentru Patrăţel):

Iti dau dreptate, dar crede-ma este foarte greu sa iti dai seama cu cine ai de-a face.De multe ori fetele care par a fi "perfecte", de fapt nu sunt chiar asa.Cand deja incepi sa cresti, nu mai poti sa te arunci "orbeste" intr-o relatie, eu unul sincer nu m-as mai arunca, pentru ca din punctul meu de vedere, ff putine fete merita atentie.Cariera este foarte importanta la o varsta cuprinsa intre 18-24 de ani dupa parerea mea, iar o fata care nu stie ce inseamna munca nu te-ar intelege si ar spune ca nu ii acorzi atentie si evident timp pierdut.

| Ioan-Alexandru_Marcu_1994 explică (pentru Patrăţel):

Asta mia si placut nu sta cu baieti mai mari sau cv de genu ca nu-i place dar pe mine m-a acceptat cum zice ea "mi-am pus mintea cu ea"

| Ioan-Alexandru_Marcu_1994 explică (pentru PlayWithMe):

Visu meu e sa am o cariera in gastronomie iar pana ajung sa muncesc cu carte de munca mai am am ultimu and de liceu+facultatea(care o fac in orasu meu) si oricum de n-ar fi asa nu sar pune problema deaorce chiar daca are 14 ani ma inchis la unele chestii de care vb ...este chiar mai matura decat fetele de 18 19 ani pe care le cunosc

| valentino52 a răspuns (pentru Patrăţel):

Perioada adolescentina e una de tranzitie foarte putine cupluri reusesc sa ramana impreuna. Asta este chiar daca nu o faci sa sufere lumea se schimba, isi schimba prioritatile, iubirea devine monotona si curiozitatea si dorinta de libertate creste. Si pentru anastasia: e normal ca parintii baiatului sa nu aiba nici o problema cu diferenta de varsta, mai ales daca fata e mai mica decat baiatul. Isi doresc ca baiatul lor sa fie fericit cu cine doreste. In schimb parintii unei fete isi fac griji ca baiatul sa nu profite de ea si sa o faca sa sufere.

| neutrino a răspuns:

Ai 18 ani si vorbesti prostii ca un pusti de 10 ani. Lasa copila in pace si rostogoleste-te cu fete de varsta ta.

| adulahfaapdoøjadjal a răspuns:

Bai pedobear gaseste-ti una de varsta ta.

| Ioan-Alexandru_Marcu_1994 explică:

Ideea e ca parintii ei ma cunosc si au o parere buna despre mn....problema e ca ai o lasa sa aiba relatii da nu cu baieti mai mari...si fazele cu sex imi sunt egale cu 0..asa ca nu lasati comentarii de genu oh go on

| Anastasya01m a răspuns:

Ar trebui să-i explici că nu e nimic rău în asta.Cu atît mai mult dacă ești băiat bun.Nui nimic straniu in ceea că iubești o fată mai mică ca tn.Eu am 16 ani iar prietenul meu 23 si deja am făcut cunoștință cu ambii părinți, tot aveam o oarecare frică deoarece este mai mare decit mine cu mult. Însă atitudinea lor față de acesata situație ma surprins spunindu-mi ca nu contează vîrsta ci sentimentul

| luciana05 a răspuns:

Pai depinde daca sunteti de mult timp impreuna si de relatia pe care o are cu parintii ei. Incearca sa i explici ca totul ar fi mai usor daca ar stii ei. Asa nu ar trebui sa va mai feriti. Si inca ceva. trebuie sa o intelegi de "frica" asta. Are doar 14 ani si trebuie sa ai rabdare. Bafta:*