| VictorMihail1990 a întrebat:

am o problema, intr-o zi o persoana cu, care parintii mei sunt in conflict m-a vazut ca fumez..bineinteles ca o sa afle parintii mei despre asta..cum as putea sa fac sa-i conving ca nu e adevarat? sad

10 răspunsuri:
| MrAnonym a răspuns:

Ai putea spune ca te-ai certat si v-ati batut si acuma intentionat a spus asta.

| Fiorella18 a răspuns:

Spune-le adevarul, indiferent ce se va intampla, asuma-ti responsabilitatea pentru faptele tale. Adevarul te face liber, pe cand minciuna te impovareaza din ce in ce mai mult. Stiu ca ti-e frica, dar invinge-ti frica. Fricosii nu realizeaza prea multe lucruri in viata.

| M3K4N0ID a răspuns (pentru Fiorella18):

Ai funda de la mine *

| VictorMihail1990 explică (pentru Fiorella18):

La 12 ani, vrei sa ma omoare din bataie?

| Fiorella18 a răspuns (pentru VictorMihail1990):

Nu cred ca te vor omori, pana la urma esti copilul lor. Vorbeste cu ei si spune-le ca ai gresit. Renunta la fumat daca intr-adevar tii la sanatatea ta si te respecti. Fumatul este un viciu si orice viciu te stapaneste pana te distruge. Nu te lasa stapanit de acest viciu, lasa-te de el pana nu e prea tarziu. Esti inca tanar, mai tarziu va fi mult mai greu.

| M3K4N0ID a răspuns:

Spunele ca te-ai certat cu ei si iti vor ral, bine-inteles ca mama isi crede fiul :3

| VictorMihail1990 explică (pentru M3K4N0ID):

In cazul meu..nu laughing) si i-am mai zis faza asta.i-am zis chiar ieri, ca se aud asa ''zvonuri''....acum ma banuieste ca fumez :l

Răspuns utilizator avertizat
| Zizica14 a răspuns:

N-are rost sa minti, ei oricum vor afla candva-in viitorul departat sau cel apropiat-A fault confessed is half redressedhappy (Greseala marturisita e pe jumatate iertatahappy ) Alege ce crezi tu acum...

| gabbyDragutzu a răspuns:

Spunele ca te-a confundat cu altcineva care mai stii ca fumeaza poate te vor crede sau spune-le ca s-au luat de tine si cxa sa nu le spui parintilor te-au mituit ca le vor spune ca fumezi ce va de genu.