| Razvan1_4095 a întrebat:

Am si eu o intrebare.
Am facut dragoste cu prietena mea si dupa act am scos prezervativul si l-am aruncat... iar dupa vreo 30 min m-am mai jucat cu pasarica ei. este vreo posibilitate sa ramana insarcinata daca nu m-am spalt pe maini si m-am mai atins si la penis? dar totusi au trecut 30 min.
Rog seriozitate!
Multumesc

10 răspunsuri:
| macktk a răspuns:

Spermatozoizii nu supravietuiesc foarte mult afara, mor in 1-2 minute... Deci nu prea sunt sanse, dar cum spuneau si ceilalti, igienic este sa te speli de fiecare data dupa, atat pe maini cat si intim, amandoi.

| Razvan1_4095 explică:

Stiu ca trebuie sa ma spal dupa fiecare act... dar acum am uitat ca ma grabeam sa fac ceva. sunt curios daca exista vreun ris sa ramana insarcinata tinnd cont ca m-am mai atins si la penis. dar a trecut si cam 20-30min pana m-am jucat cu pasarica ei...

| Emilian65 a răspuns:

Este bine ca dupa fiecare act sexual sa te speli. In caz contrar, risti ca la urmatorul act sexual, prietena ta sa ramana insarcinata.

| Razvan1_4095 explică (pentru Emilian65):

Stiu. acum sunt curios doar daca este vreun risc acum sa ramana insarcinata daca m-am jucat cu mana pe acolo?

| Alcyon a răspuns:

Nu cred. Totusi, igienic este sa te speli dupa actul sexual. Poate sa faca infectie daca ii pui mana murdara pe-acolo.

| Danysan a răspuns:

Pisobilitati sunt dar spera sa nu fie asa. Ideal e sa te speli -cu apa calda chiar!

| Miky1 a răspuns:

Afirmativ.Nu te mai juca si daca o faci, foloseste balonul!

| Razvan1_4095 explică (pentru Miky1):

Ce ai vrut sa spui cu afirmativ? ca macktk a avut dreptate ca spermatozoizii mor dupa 1-2 min?

| Miky1 a răspuns (pentru Razvan1_4095):

Afirmativ,e posibil sa ramana, nu te mai juca data viitoare! - e raspunsul la intrebarea ta!

| Riko_Richardo_1982 a răspuns:

Nu cred ca este posibil asa ceva...dar igienic este sa te speli dupa.