| bogdy20000 a întrebat:

Salut, am și eu o întrebare. Credeți ca ar fi un gest frumos sa îți aștepți prietena la sfârșitul zilei de liceu cu un trandafir?laughing Sau poate fi putin prea deplasat și nu își are loc gestul?
Suntem împreuna de aproape 5 luni.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Nuu, nu e deplasat absolut deloc. E un gest foarte frumos, pe care putini il mai fac, dar care semnifica foarte multe. Prietena ta, cu siguranta va aprecia.
Daca o sa va vada cineva si o sa rada, fii sigur ca ceea ce ai facut tu e minunat, iar respectivul e un idiot needucat.
Scriu asta in urma lecturarii raspunsurilor pe care le-ai primit: Totusi, daca intentionezi sa faci asta dupa fiecare zi de liceu, e putin cam costisitor si, mai presus de asta, o sa isi piarda din farmec.

| bogdy20000 explică (pentru AFR81):

Nu vreau sa fac asta in fiecare și de liceu, doar intr-o zi.

| bogdy20000 explică (pentru AFR81):

Ar fi mai bine sa o aștepta ea acasa cu un trandafir?laughing

| bogdy20000 explică (pentru bogdy20000):

La ea *

| AFR81 a răspuns (pentru bogdy20000):

Si asa e foarte ok. Cum vrei tu.

19 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este un gest foarte frumos intr-adevar!
Fie ca-i trandafir, garoafa, margareta sau alta floare ori frunza verde, gestul conteaza enorm!

| Emilian65 a răspuns:

Este un gest de apreciat.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Daca stii ca-i plac... altfel nu.
Gestul e dragut, dar mie una nu mi-a placut niciodata sa primesc flori, in special trandafiri. Sunt atatea flori frumoase si numai trandafiri rosii am primit in viata asta laughing)))). M-am plictisit. Fii original. Intreaba-i prietenele, poate ii place o floare anume, un crin, o chestie, sa vada ca ai facut un efort, ca trandafirul rosu e cea mai usoara alegere.

| ywar a răspuns:

Romanticule, care esti tu romantic! Dar de ce trandafir? Mi s-a aplecat de trandafiri. Nu stiu de cand nu am mai oferit trandafiri persoanei dragi. Prefer un buchet de flori care-i mai deosebit, facut simplu, dar cu gust si intr-adevar cu efect.
E drept ca poate fi un buchet cam 40-50 lei, dar e ceva mai deosebit, elegant si nu foarte incarcat.
Sunteti tineri, nu e nevoie de foarte miere. Sau poate e nevoie, cine stie?

| bogdy20000 explică (pentru ywar):

Un buchet de flori doar pentru ca vreau sa fac un gest frumos, adica nu e cu nici o ocazie..de ce as da 50 de lei pentru o simpla zi și un simplu gest totusi

| ywar a răspuns (pentru bogdy20000):

Investesti mii de mii de mii de euroi ca sa fii cu gagicuta. Pe urma bagi mielu' in staul! Asa se joaca la mondiale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trandafirii sunt buni oricand.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

E foarte frumos gestul si romantic. Dar eu, nefiind de acord cu florile taiate, ti-am recomanda sa-i cumperi un ghiveci frumos, care sa-i aminteasca mereu de tine.

| bogdy20000 explică (pentru MademoiselleCosmina):

Nu cred ca e o idee mai buna sa ma duc cu un ghiveci sa o astept in fata școlii sincerlaughing Acum rămâne de vazut dacă sa o astept la scoala sau acasa la ea când ajunge

| MademoiselleCosmina a răspuns (pentru bogdy20000):

In cazul acesta, o poti astepta acasa laughing)

| Subsemnatul123 a răspuns:

Un trandafir la sfarsitul fiecarei zile de liceu? Ii cam scump gestul asta. Eu cred ca-i suficient s-o astepti cand iese si s-o duci acasa, florile nu prea isi au rostul.

| Necunoscut112 a răspuns (pentru Subsemnatul123):

Scump sa dai 10-15 lei pentru prietena ta cu care esti de câteva luni? Probabil nu ai o prietena.

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru Necunoscut112):

Nu am avut niciodata prietena. Si pentru mine pe cand eram la liceu chiar era scump. Banii aia de care ai zis tu abia ii aveam saptamanal pentru mancare.

| comyne a răspuns:

E chiar frumos

| Balanica12 a răspuns:

Da e deplasat, nu o face laughing)
Mai bine ai încerca să o faci la un restaurant, eu zic că-i mai ok. Sau direct la ea acasă. Fii mai smart asta-i părerea mea