| anonim_4396 a întrebat:

Salut, Am si eu o intrebare. E normal ca la varsta de 19-20 ani sa mai fii virgin? AM o relatie mai bine de jumatate de ani, dar nu a venit momentul... Nici nu stiu sigur daca prietena mea e virgina cu adevarat. sad

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu te mai lua dupa ce zic unii si altii, e normal sa fi virgin chiar si la 25 de ani

| ριтιq a răspuns:

laughing Eu la 15 nu mai sunt! Daca ea nu vrea faua singur! asa numita" ata" adica pierdera "virginitatii" o poti face si prin masturbare sau erectie!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Impactul televizorului in viata tinerilor = ii face sa gandeasca ca niste idioti.

| hecamefrommetalland a răspuns:

E normal,o persoana ar trebui sa intretina relatii sexuale doar la o varsta mai mare, cand e pregatit, nu asa, cum fac,, tipii cool,, din ziua de azi(si din totdeauna).

| icEmaN10 a răspuns:

Bai frate apuca si tu ceva repede daca intelegi ce zicwinking Acuma normalitaea ramane la tine happy

| fgsdfgdfgdsfgfd a răspuns:

Nu merge chestia daca e normal sau nu.Cand simti ca e momentul potrivit vei face acel pas.Nimeni nu poate sa te forteze sa te dezvirginezi.Cand vei simti ca e momentul adecvat il vei face.

| AngelWhite99 a răspuns:

Este normal, inseamna ca ai o educatie de nota 10 *****

| emty1 a răspuns:

Simt nevoia sa fac si acest lucru... dar sincer, iubita mea nu da semne ca ar vrea. Nu pot sa ii spun, sa ii zic ca imi doresc asta, pentru ca o iubesc enorm!

| geogeo93 a răspuns (pentru emty1):

Relatie de jumatate de an si prietena ta nu da semne ca ar vrea sa o faceti. Din punctul meu de vedere, prietena ta este virgina. Sau mult prea timida.
Eu zic sa deschizi subiectul asta si sa vorbesti cu ea. Daca este virgina fii sigur ca nu o sa inceapa ea sa vorbeasca sau sa dea ceva semne.
Asa ca trebuie sa iei initiativa, vorbeste cu ea, vezi ce zice (adica auzi ce zice:p).
1. Daca se opune si nu este de acord absolut deloc cu asta, atunci trebuie sa ma astepti.
2. Daca se opune doar putin si este nehotarata, nu stie ce sa zica, atunci asta este un semn.
Dar, daca face asa cum am zis la punctul 2, sa nu programezi direct partida. Trebuie sa astepti ziua (sau seara) potrivita, momentul potrivit. Vei simti cand vine.
Repet: FARA PROGRAMARI. Nu e la fel de frumos ca atunci cand faci chestia asta din intamplare.
Sper ca am fost destul de coerent si ca iti va fi de folos raspunsul meu.
MULT NOROC!

| emty1 a răspuns (pentru geogeo93):

Multumesc! Dar pot adauga, am avut cateva discutii cu ea pe subiectul asta si mi-a raspuns: "mi-e scarba sa vorbesc despre subiectul asta"

| DenissaGyöri a răspuns:

E absolut normal..nu vad de ce ar trebui sa nu mai fii virgin daca restul lumii nu mai este..Sincer, nu conteaza asta..lumea din jurul nostru este rea, iar daca le spui prietenilor tai ca inca esti virgin, in mod sigur isi vor bate joc de lucrul acesta..fiecare are dreptul sa aleaga cu cine o face si cand o face..nu trebuie sa ne purtam toti ca niste roboti..sa facem toti ce face si vecinul..cand vei simti ca va veni momentul, atunci o vei face.iar in legatura cu prietena ta, daca o iubesti cu adevarat, nu mai conteaza daca e virgina sau nu..pt ca asta face parte din trecutul ei, iar ceea ce traiesti tu cu ea e prezentul..Gandeste`te bine si nu lua decizii in functie de trecutul prietenei tale sau de vorbele celor din jurul tau..pentru ca peste ceva ani, ai putea ajunge sa regreti.
happy

| emty1 a răspuns (pentru DenissaGyöri):

NU voi lua decizii in functie de trecutul ei. Dar simt ca se ascunde cu asta de mine.I-am spus ca daca voi afla ca nu mai e si ca ma minte, cat de dureros va fi, nu ma uit in urma si voi intrerupe orice relatie cu ea...

| DenissaGyöri a răspuns (pentru emty1):

Pai ideea e cam urmatoarea, daca tine la tine, iti va spune adevarul, iar daca nu, inseamna ca nu este pentru tine.Iar la raspunsul ca ii este scarba de acest subiect, ar trebui sa vorbesti cu ea..Sa o lamuresti ca totusi aveti o varsta si ca aceasta tema trebuie abordata..Incearca sa afli de ce are aceasta parere..Parerea mea e ca daca nu stii despre ce este vorba, nu ai putea sa afirmi un lucru cert despre el..Adica daca nu stie cum este contactul sexual, nu s-ar putea pronunta..insa mai exista si cazul in care in spatele acelui raspuns, se afla un adevar mai dur..Comunicarea e raspunsul cheie si este esentiala pentru o relatie.happy

| Valleria a răspuns (pentru emty1):

Nu stiu ce sa zic, adica ori iti ascunde ceva ori e foarte rusinoasa. Tu deschide mai des acest subiect dar fara sa o intrebi daca ea vrea sau nu. Incepe sa vorbesti despre o pozitie pe care ai vrea sa o incerci sau un loc anumitrolling on the floor fa glume pe faza asta si o sa fie si ea mult mai deschisa. PS. deci zici ca daca nu mai e virgina o lasi? daca o iubesti cu adevarat nu cred ca asta e un motiv ca sa va lasati, poate de asta si nu vrea relatii sexuale pentru ca nu vrea sa te piarda.

| emty1 a răspuns (pentru Valleria):

Imi va fi greu, dar o las, odata ce ma minte atata timp... nu vreau o persoana mincinoasa langa mine sau care sa imi ascunda

| Valleria a răspuns (pentru emty1):

Si asta e drept, dar totusi poate nu te minte. Intreaba de ce nu vrea.