| Ioan2011 a întrebat:

m-am culcat cu prietena mea de 7 ori la rand, nefolosind prezervativ iar ea nu ia anticonceptionale. Eu nu am ejaculat in ea.am scos-o mai devreme. si intre partide am facut pauza vreo 15-20 de min ( mentionez ca dupa fiecare contact am urinat dupa 15 minute…m-am spalat cu apa si sapun bine ) ce sanse sunt sa ramana gravida? Va multumesc pentru raspuns!

Răspuns Câştigător
| superdorex a răspuns:

Daca nu ti-ai dat drumul in ea, ai sanse mari! Dar stii tu nu se stie niciodata ce surpriza iti poate veni! Oricum sanse 100% sunt doar daca ia anticonceptionale sau tu folosesti prezervativul! Oricum multa bafta si fii atent da?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste.

greece12
| greece12 a răspuns:

Cata inconstienta,doamne!
Bineinteles ca poate ramane insarcinata si vad ca deja ai solutia gata,o pui sa ia pilula de a doua zi,pentru ca nu ati folosit un amarat de prezervativ! Pilula asta e o bomba hormonala,n-o poate lua oricine,in mod normal se ia cu prescriptie medicala,iar efectele secundare nu sunt deloc de neglijat!
Se spune ca o femeie desteapta poate lua cel mult o singura data in viata pilula de a doua zi!
Nu va pot intelege,pe cuvant!
Daca tot esti dispus sa faci orice ca sa eviti o sarcina, nu puteai sa folosesti prezervativul? Iti place acum?
Nu mai stiu ce sa spun, nu mai am cuvinte!

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sanse sunt inca de la primul act, pentru ca inca din faza de excitatie tu secreti lichid preejaculator, plin de spermatozoizi! Dupa poti sa te speli mult si bine, ca poti avea bucurii de numai!

Dece nu ati folosit prezervativ? Si inca de Ziua Mondiala de lupta ANTI SIDA! Egoism, inconstienta la amandoi, sau ce?

| Ioan2011 explică (pentru PsihoSex):

Va rog mai concret daca se poate.cat la % poate sa ramana gravida? s-a intamplat pe 1 chestia asta. daca ia pe 2 "pastila de a 2 a zi" se duc riscurile?

| PsihoSex a răspuns (pentru Ioan2011):

Pastila se ia NUMAI cu recomandarea expresa a medicului, dupa o atenta examinare, intrucat exista mai multe feluri de pastile, si pe baza consultului i se recomanda cele mai potrivite, astfel incat sa se evite efectele secundare neplacute ( greturi, ameteli, etc) Pilula de a doua zi este " o bomba hormonala" si de aceea nu se ia aiurea! Si se poate lua maxim de 2 ori pe an! Deci fuga la medic, si sex NUMAI CU PREZERVATIV!

Procentul, chiar daca e "mic", exista! Ajunge un singur spermatozoid pentru a fecunda ovulul!

| konohamara a răspuns:

Un control ar ajuta'o si un test de sarcina nu dureaza si nici nu costa mult, asta inainte sa apara probleme mai mari.

| Ioan2011 explică:

Am folosit prezervativ.ea inainte a luat anticonceptionale, dar nu mai ia de vreo luna jumate.cam asa si mentionez ca mie nu imi iese lichidul preejaculator (ea se uda foarte tare) sper sa nu avem surprize. Va multumesc pentru sfaturi, eu am intrebat mai multa lume si toti au spus ca lichidul preejaculator nu contine spermatozoizi dar curata canalul (daca au mai ramas pe el) dar am urinat si urina este acidica.si curata. Acum nu stiu. Multumesc inca o data!