| Foca a întrebat:

Sper sa nu faceti misto sau ceva de genu...
Deci cand fac o partida de sex si imi dau drumu prima oara nu mai pot sa incep imediat al doilea numar. Nu sh sime ceva in capul p**i si nu pot. Nu sh de la ce poate sa fie. Trebuie sa mai astept vreo 2-3 minute sa incep al doliea numar. Si nu numai asta este problema. Imi dau drumu prea repede de ex la primul nr nu rezist mai mult de 2-3 minute. Ce as putea face?
Va rog frumos sa ma ajutati.
Funda +vot celui mai concret raspuns iar pentru celelante voturi Multumesc

Răspuns Câştigător
| Impossibl3 a răspuns:

Te exiciti prea tare. nu te gandi ca trebuie sa o fu** repede si sa o satisfaci. gandeste-te la altceva. nu te gandi ca trebuie sa o rupi...de asta iti dai drumu foarte repede,, si in legatura cu intervaulul de timp este normal dar inainte de a incepe al 2 lea act schimba prezervativul si spalate cu apa si sapun

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Majoritatea barbatilor au nevoie de o mica pauza de cateva minute intre o ejaculare si o noua erectie. Asta nu este o problema.
Problema ta este ejacularea precoce foarte foarte rapida. Se datoreaza, cel mai probabil, unui abuz de masturbare. Ce ai de facut: cand simti ca te apropii de orgasm, te opresti, scoti penisul din vagin si astepti pana te racoresti un pic. Apoi continuati si iar te opresti cand simti ca se apropie ejacularea. Si tot asa pana obtineti un act sexual de durata relativ normala (luati ca reper 20 de minute pentru inceput). Trebuie sa faceti asta la fiecare contact sexual, cu rabdare si intelepciune. Nu te astepta la rezultate minune rapid. Vei vedea ca incet-incet vei reduce numarul opririlor, iar in 2-3 ani, vei reusi sa o faci fara nici o oprire.

| valy1233 a răspuns:

Asa fac toti baietii, nu te speria, e un lucru normal happy

| yoanna11 a răspuns:

Depinde de starea ta, cum te simti, eu zic sa te duci la un medic ginecolog, nu conteaza ca esti baiat, nu trebuie sa iti fie rusine, o sa iti dea un tratament.eu tot sustin sa t duci la medic cat de curand ca poate devenii o problema foarte serioasa in timp.Mai cred ca ai o "alergie". si sa stii ca e bine sa ai o pauza intre primul si al doilea numar, sa se odihneasca putin "muschiul". sunt si categorii de barbati care isi dau drumul in mai putin de un minut, doar l-ai atins si a ejaculat, a doua categorie 2-3 minute in care te incadrezi si tu, si intre 4-7 minute cei mai avansati dintre cei cu probleme.nu cred ca te-am ajutat foarte mult, dar asculta-mi sfatul si du-te la medic de urgenta chiar si maine. e o problema foarte serioasa si delicata

| scarlet a răspuns:

4-7 minute cei mai avansati? laughing
Ma intreb in ce categorie intra cei cu zeci de minute.