| Adrian_5100 a întrebat:

Va salut! Am si eu o intrebare, dupa primul "numar" dupa ce ejaculezi, la baieti li se emana un lichid dupa aproximativ 1-2 minute si de ex: eu am facut dragoste cu prietena mea, dupa primul numar, dupa ce am ejaculat la baie, al doilea numar l-am inceput imediat, acel lichid care este emanat de penis ce este? si poate ramane insarcinata? este vreo posibilitate? problema e ca era si in perioada fertila...va multumesc...astept raspunsuri cat mai multe si toate sunt binevenite!

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E vorba de lichidul preejaculator, si da, poate ramane insarcinata!

| RXN a răspuns:

E lichid pre-ejaculator si are rol in lubrifiere. Da, poate ramane insarcinata, intrucat acel lichid poate contine spermatozoizi, iar in cazul tau, mai mult ca sigur contine, intrucat ai ejaculat cu putin timp inainte.Asfel,sansele sunt destul de mari, adaugandu-se si faptul ca e in perioada fertila. Daca nu au trecut 72 de ore de la act, prietena ta ar trebui sa mearga la ginecolog, sa i se prescrie pilula de a doua zi. Daca viitoare, protejati-va, ce e mai scump:sa cresti un copil sau sa cumparati niste prezervative/pilule?
Apropo, lichidul nu e 'emanat', ca doar nu e gaz, ci secretat, produs, etc.

| TąNyą a răspuns:

Da poate rămâne însărcinată, lichidul acela (sperma) conţine spermatozoizi... Poate are noroc şi n-a rămas, dar să facă un test de sarcină peste 21 de zile.

Aveţi grijă şi protejaţi-vă.

T.

| TąNyą a răspuns:

Pastila se ia maxim 2 ORI PE AN! cu distanţă între ele de 6 luni! să nu o ia!

T.

| AnimeKid a răspuns:

Da se poate. de la acel lichid ramane insarcinata femeia.

| Blaji a răspuns:

Dupa ce ai avut orgasm ti-a ramas sperma in canalul penisului, si odata cu acel lichid au iesit si spermatozoizii care au ramas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu sunt doctorita si am mai intalnit cazuri din astea parerea mea este sa faci sex multa vreme
dar tu cati ani ai

| Adrian_5100 explică:

Am 20 de ani si prietena mea la fel...am fost la munte impreuna si s-a intamplat dimineata la 1 noaptea pe 28 si a luat pilula acum 2 lunisad imi e frica tare...

| Adrian_5100 explică:

Problema e ca noi am facut sex foarte des si acum 2 luni a luat pastila si acum o ora s-a dus si a cumparat iar postinor2 si o sa-l ia...totusi e isterica... S-a suparat foarte tare si mi-a zis sa nu o mai caut. E alegerea ei sad relatie de 7 luni, ne-am iubit unul pe celalalt, o iubesc si o voi iubi dar ea nu a mai avut momente chiar asa de grele si probabil nu stie sa treaca peste sad

| Adrian_5100 explică:

Va multumesc din suflet pentru raspunsurile date.

| Adrian_5100 explică:

Deja a luat pastila si oricum am vorbit cu cineva care a mai luat si mi-a spus ca principalul este sa nu ia pastila in acelasi ciclu menstrual. Totusi sa nu ia mai mult de 2 ori pe an. Oricum va multumesc pentru sfaturi. V-am salutat.