| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema putin ciudata as putea spune. De ce niciodata nu rezist mai mult de 1-2 minute la primul numar desi la al 2-lea tin 30+ min? De ce prima data imi dau drumu atat de repede?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

De obicei inainte de prima repriza a unei partide de sex, starea de excitatie este mult prea intensa si din acest motiv unii barbati sunt intr-o stare de maxima surescitare cand incep primul... numar. Si aproape intotdeauna ca urmare fireasca a surescitarii emotionale foarte intense se produce procesul de ejaculare... rapida. Dupa ce s-a produs prima ejaculare, starea se excitatie intotdeauna scade foarte mult si astfel cea de a 2-a repriza de sex si mai ales urmatoarele reprize in cazul in care barbatul este viril si potent, re regula sunt din ce in ce mai lungi. Uneori cea de a 3-a repriza si mai ales a 4-a repriza, se poate termina dupa mai multe zeci de minute de ''harjoneala'', insa la final sa nu mai aiba loc ejacularea de sperma. Sanatate!

| PopaCristian a răspuns (pentru corbulalbrosu):

E un fenomen des intalnit, nu e nimic neobisnuit. La primul numar excitatia e foarte mare si penisul erct e foarte sensibil, la urmatoarele numere sensibilitatea penisului e mai scazuta, astfel ca are nevoie de mai mult "lucru" pana ajugi la finalizare.

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că o faci rar.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca la primul numar esti excitat la maxim si dornic sa cuceresti tot ce iti iasa in cale.

| Sofer a răspuns:

Ca ești foarte excitat? Mulți bărbați patesc asta la primul numar.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că la primul "număr" ești foarte excitat iar la a doilea mai puțin.

| Pantagruel a răspuns:

Pentru ca se pare, fata e super hot happy