| An0nnimul a întrebat:

Salut, am si eu o mica problema, de ceva timp am inceput sa vorbesc cu o fata cunoscuta cam de cand eram mic pot spune doar ca nu prea am avut tangenta cu ea pentru ca avea prieten. In fine s-a despartit de el de mult timp. Am inceput sa discut cu ea pe facebook si fata in fata, ideea e ca, chiar imi place de ea, imi zambeste tot timpul cand e in trecere si ma saluta, adica simt ca ma place sau asa da impresia, cand discut cu ea prin mesaje imi tot lasa emoticoane cu pupaturi, na in fine, am invitat-o la un suc si mi-a spus ca merge doar ca nu a zis cand a ramas ca ma suna ea si i-am raspuns: Ok, astept. Dar cand? Iar apoi nu a mai raspuns mi-a dat cu seen. Ceea ce nu suport, macar din bun simt sa fi zis ceva. Ce zice-ti, astept un raspuns mai mult de la fete.Sa o las ceva timp si apoi sa ii scriu sau sa astept?

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai las-o un timp si mai asteapta pana cand iti vei gasi o alta fata. Oricum alte variante nu ai.

| SkyPilot a răspuns:

Daca o mai intrebi pari disperat. Cel mult ai putea-o intreba in treacat peste o saptamana sau chiar mai mult: "cum a ramas cu sucul acela?" fara sa astepti un raspuns.
Daca ar fi vrut o relatie cu tine, cel mai probabil ca ar fi acceptat invitatia. Parerea mea este ca te foloseste. Ii place atentia ta, se simte bine cu tine dar nu vrea mai mult. Nu te lasa invitat de ea cu prietenele ei sau la cumparaturi sau la orice nu este o activitate numai intre voi doi.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Normal ca faci pe baiatul "simtit" sa lasi dupa ea ( ce o sa zica ea, ce o sa creada ea, bla, bla). Frate, tu deja esti suparat pe ea.Adica ea sa faca nasoale si tu mai ai ganduri sa o ridici in slavi cand nu poate sa zica momentul cand are timp? Nu trebuie sa te placa, nici nu i-ai cerut asta, doar o zi si o ora.In locul tau i-as zice : Uite, maine de la 16:00 la 18:00 sunt liber, vreau sa te vad la cafea.
Daca zice nu, nu sa si fie atunci happy.La alta!

| pantera30 a răspuns:

Buna cred ca din partea ei e mai mult o amicitie eu zic sa iti faci curaj si sa ii spui ce simti pentru ea si vezi ce iese. Mult noroc pe curand astept vesti.