| Helpmeout123345678 a întrebat:

Salut! am si eu o nelămurire. acum vreo 3 sapt iubitul meu si cu mine am incercat sa o facem dar ne am oprit doar la masturbare. el si a folosit degetele si mi le-a introdus dupa ce s-a masturbat el. avea lichid preejaculator cel mai probabil, doar ca inainte de asta a folosit baia de mai multe ori.E neregulată menstruația mea, dar de o saptamna si ceva ma dor ovarele si burta, sânii dar inca nu mi-a venit. Ar fi trebuit sa-mi vina cam acum 5 zile dupa calculele mele. Păreri? exista vreo sansa sa fiu însărcinată?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Si de ce nu ati facut-o? Cu prezervativ. Nu te mai strofocai acum. Ovarele si burta te pot durea si de la o raceala.

| Helpmeout123345678 explică (pentru darrio2007):

Multumesc pentru ca v ati rupt din timpul prețios pentru a raspunde cu un nonsens la întrebarea mea. e alegerea mea ce am facut, consecințele tot eu le suport. aveam o curiozitate si doream un raspuns clar sa macar care sa se conformeze întrebării mele. data viitoare daca nu aveti un raspuns pentru o eventuala intrebare, zâmbiți si citiți urmatoarea intrebare. Zi frumoasa!

| darrio2007 a răspuns (pentru Helpmeout123345678):

Data viitoare sa va informati mai intai de modul cum si in ce fel se poate ramane insarcinata.
Ai intrebat si ti-am raspuns.
Că nu este raspunsul pe care l-ai fi vrut, asta este problema ta.
O duminică plăcută in continuare!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună, nu esti insarcinata, durerile de ovare au alte cauze, anexite cistite, si astea duc la o dereglare a ciclului, pentru a se forma o sarcina este nevoie de ejaculare in interiorul vaginului, iar tu sa fi la ovulatie adica in perioada fertila, faptul ca doar v ati masturbat reciproc nu inseamna ca automat esti insarcinata, un control la medicul ginecolog ai facut? Ce varsta ai? Mersi

| Violleta2022 a răspuns:

Avand un ciclu neregulat, asa cum ai menionat la inceput...pentru ce spui mai jos ca "trebuia sa-ti vina acum 5 zile"? Unde este logica?

Ciclul neregulat vine cand vrea el, odata la 5 saptamani, la 10 sau odata la 3-6 luni, asadar nu "trebuie" si nu poate sa vina cand iti doersti tu, fiindca este ciclu de tip neregulat.
Sa stii un lucru: calculele tale sunt inutile, fiindca un ciclu neregulat nu poate veni niciodata, dupa nici un calcul. evident sunt coincidente, dar prin natura lui, este neregulat.

In ce priveste sansa de sarcina, sansele sunt minime spre deloc, dar sunt sanse majore sa faci o infectie bacteriana sau urinara, odata ce baiatul ti-a bagat mana murdara in vagin, lucru care nu se face, nici din bun simt si nici la o virgina, ca-ti rupe himenul.
Nu-i mai permite sa-ti faca asta, masturbati-va pe clitoris si este suficient.

| Helpmeout123345678 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc pentru raspuns! nu v am cerut parerea in legatura cu ce e de bun simt intr-un cuplu, atata timp cat a fost consimțământ. Vad ca unele răspunsuri de ale dvs sunt puțin pe langa subiect. încercați sa va rezumati la ce s-a intrebat. Multumesc. O zi frumoasa!

| darrio2007 a răspuns (pentru Helpmeout123345678):

Ar trebui sa tii cont de ce ti-a scris Jasmina. Este femeie si are mai multa experienta de viata decat tine.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata avand in vedere cele descrise de tine.

Numai bine!

| Emilian65 a răspuns:

Daca s-a spalat pe degete inainte de a le baga in vagin, nu sunt sanse sa fii gravida.

| Celcestietot a răspuns:

Normal ca exista asemenea sanse. Acum serios, tu daca nu ai vrut sa ai sanse ca sa ramai insarcinata, de ce l-ai lasat sa faca asta? big grin