| RazzyFUnik a întrebat:

Salut
Am si eu o prietena, o cunosc de vreo 2-3 luni, ne intelegem bine, stie ca o plac... si mi-a povestit ca acum e intr-o relatie cu un tip (ea din Buc, el din Arad) care este plecat pentru 2 luni in Grecia... am iesit o data impreuna a fost minunat, insa dupa am incercat sa mai iesim si am primit raspunsul ca simte ca nu e bine ceea ce facem, ca se simte prost fata de el si relatia lor. Am insistat, dar fara rezultat. Cand mi-a spus de relatia cu el o citez de cand a plecat e paranoic, e gelos, imatur si e constienta ca relatia nu are un viitor, dar ca totusi il iubeste. Ce sfaturi imi puteti da? Voi cum ati proceda? Am incercat cam tot ce s-a putut dar fara niciun rezultat.

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Las-o balta! Chiar Iti place sa fi pe locul 2? Poate ca ii place de tine si atat.Din moment ce il iubeste pe prietenul ei nu iti face sperante.si eu zic sa nu te bagi. Nu e frumos sa desparti doi oameni care se iubesc. E logic ca si el o iubeste din moment ce e plecat in Grecia e normal sa fie gelos si paranoic chiar si imatur. pentru ca ii este frica sa nu o piarda. Pune-te si tu in locul lui: tu daca ai fi cu o fata si ai iubi-o si ai fi plecat, cand te intorci sa o vezi cu altul cum ti-ar pica? Mai sunt fete si singure.si frumoase. si cuminti ...Las-o balta parerea mea. Bafta :*

| RazzyFUnik explică:

De cand sunt impreuna are o teama ca ea ii va spune adio, e si proverbul de ce tie frica nu scapi. Pe langa astea se mai crede si urat big grin desi arata chiar bine. Ea e genul de fata care renunta la o relatie dupa ce a incercat totul... adica ii mai ofera timp sa vada daca merita sa mai continue relatia, desi nu e prea multumita sincer.

| Emma112 a răspuns:

Măi lasa fata sa se hotarasca cu cine vrea sa ramana. Dar sincer, eu cred ca daca ea e constienta de faptul ca relatia cu prietenul ei nu are niciun viitor, atunci cand se va desparti de el va gasi la tine alinarea.